slajd5

Szukasz polecanego serwisu samochodowego w okolicach Pruszkowa?

Zaufaj specjalistom w klaksonie, całą wiedzę o autach mamy w 1 ręku.

DobryMechanik2

slajd-06

Usługa holowania

Dla naszych klientów holowanie na terenie Pruszkowa gratis!

DobryMechanik2

slajd4

Warsztat samochodowy
Pruszków

Elektryka samochodowa, alarmy samochodowe, elektronika samochodowa, serwis dpf/fap/egr, sterowniki silnika naprawa, wszystkie marki, auto diagnostyka komputerowa

DobryMechanik2

slajd1

Serwis gwarancyjny
i pogwarancyjny

Naprawiamy i serwisujemy zarówno samochody nowe jak i używane w pełnym zakresie

moto integrator02 Motointegrator

slajd3

Naprawa i serwis klimatyzacji samochodowej

Napełnianie, diagnostyka, naprawa, czyszczenie i serwis klimatyzacji samochodowej, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd-wymiana-oleju

Wymiana oleju

Wymiana oleju w silniku samochodowym, skrzyni biegów manualnej oraz w układzie wspomagania, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd2

Profesjonalny i zaufany warsztat samochodowy Pruszków

Diagnostyka, naprawa, serwis, wszystkie marki diesel - benz

DobryMechanik2

Previous Next Play Pause

Kompleksowy zakres ofertKompleksowy zakres oferty

Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę auta. Wykonujemy pełną gamę usług z zakresu mechaniki i elektryki samochodowej. Serwisujemy klimatyzację - wykonujemy naprawy, przeglądy i konserwacje.

Profesjonalny serwisProfesjonalny serwis

W ciągu wielu lat istnienia warsztatu wypracowaliśmy metody pracy, które gwarantują Klientom solidną i sprawną pomoc. Skorzystaj z usług doświadczonego mechanika z Pruszkowa. Dajemy Ci gwarancję pełnej satysfakcji z każdej wykonanej naprawy.

Sprawdzona kadraSzeroki zasięg

Nasza firma obsługuje klientów z okolicznych miast - Pruszków, Piastów, Brwinów, Otrębusy, Podkowa leśna, Milanówek, Komorów, Grodzisk Mazowiecki, Kanie Helenowskie, Ursus.

Wnętrze samochodu pozostawionego na słońcu bardzo szybko się nagrzewa. W efekcie temperatura powietrza wewnątrz auta może być nawet dwukrotnie wyższa niż na zewnątrz pojazdu. W środku upalnego dnia może być wyższa niż 50 stopni Celsjusza. Tak wysoka temperatura jest zabójcza nie tylko dla dziecka, którego ciało nagrzewa się znacznie szybciej niż ciało dorosłego człowieka (według badań nawet 3-5 razy szybciej), ale i dla dojrzałej osoby. Wysoka temperatura potęguje efekt zmęczenia, doprowadzając do osłabienia koncentracji kierowcy i spowolnienia szybkości jego reakcji, a tym samym do wzrostu ryzyka spowodowania wypadku drogowego.

Dlaczego wysoka temperatura jest groźna?

Wysoka temperatura panująca we wnętrzu samochodu to wielkie zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka oraz dla przewożonych w samochodzie zwierząt, w tym dla psów i kotów, które w zamkniętym aucie nie mają szans na efektywne wychłodzenie swoich organizmów. Dlatego dzieci i zwierząt nigdy nie zostawiamy w samochodzie zaparkowanym na słońcu, nawet jeśli wychodzimy z auta tylko na chwilę. Trzeba pamiętać, że dzieci mniej się pocą, przez co ich zdolność termoregulacji jest znacznie gorsza niż w przypadku osób dorosłych. Poza tym ze względu na mniejszą masę ciała, dzieci znacznie szybciej się odwadniają. Podobnie jest z psami i kotami. Pozostawienie zwierząt w zamkniętym aucie na słońcu, nawet na krótką chwilę, może okazać się niezwykle tragiczne w skutkach. 

Jeśli zauważymy dziecko w zaparkowanym na słońcu aucie, powinniśmy natychmiast zawiadomić policję lub inne służby. W skrajnej sytuacji mamy prawo stłuc szybę w samochodzie i dopiero zaczekać na przyjazd policji. Dzięki szybkiej reakcji możemy uratować życie dziecka.

Jak obniżyć temperaturę w samochodzie?

Przed rozpoczęciem jazdy samochodem, który przez pewien czas stał zaparkowany na słońcu, jego wnętrze należy przewietrzyć. Najlepiej otworzyć drzwi po obu stronach auta, co przyspieszy wentylację. Jeśli samochód jest wyposażony w klimatyzację, należy ją uruchomić zaraz po rozpoczęciu jazdy. Gdy samochód nie ma klimatyzacji, pozostaje skorzystanie z systemu wentylacji mechanicznej – uchylamy szyby po obu stronach pojazdu i ewentualnie uruchamiany wewnętrzny wentylator, który przyspieszy wymianę powietrza w kabinie. W czasie upałów warto mieć również pod ręką coś do picia. Najlepiej, jeśli napój będzie lekko schłodzony, co pozwoli ugasić pragnienie i nieco schłodzić organizm od środka. Pamiętamy również o odpowiednim ubiorze. Lekka odzież wykonana z przewiewnych, naturalnych tkanin, zapewni wysoki komfort podróżowania podczas upalnych dni roku.

Klienci o Nas


rec aneta

Aneta

W warsztacie samochodowym Klakson naprawiam swoje auto i zawsze jestem zadowolona z jakości i ceny serwisu samochodu. Polecam!

rec piotr

Piotr

Wybrałem na podstawie opini w internecie Auto Serwis Klakson z Pruszkowa, zawsze rzetelnie i uczciwie diagnozują usterkę mojego auta, a potem naprawiają profesjonalnie mój samochód.

rec marta

Marta

Poszukiwałam polecanego mechanika samochodowego, który wymieni olej w silniku, wymieni rozrząd i przeprowadzi diagnostykę komputerową auta. Polecam auto serwis Klakson w Pruszkowie.

rec artur

Artur

Gdy miałem usterki mechaniczne mojego diesla, mechanik z Klaksona naprawił, gdy popsuła mi się elektronika i elektryka w samochodzie mają świetnego fachowca za dobrą cenę od napraw elektroniki i elektryki. Polecam.

ZakresOfertyWybrane elementy oferty

Nasz serwis oferuje m.in. poniższe usługi:

 • mechanika samochodowa ogólna
 • klimatyzacja samochodowa
 • elektryka samochodowa
 • pełna obsługa
 • diesel serwis
 • elektronika samochodowa
 • auto diagnostyka
 • alarmy samochodowe

Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię usługi - ZADZWOŃ!

Zakres usług

 • Diagnostyka komputerowa
 • Mechanika samochodowa
 • Elektryka samochodowa
 • Elektronika samochodowa Pruszków
 • Serwis diesel Pruszków
 • Serwis klimatyzacji samochodowej
 • Serwis filtrów DPF i FAP
 • Wymiana oleju Pruszków
 • Naprawa samochodów Pruszków

Skontaktuj się z nami

Naprawa samochodów Pruszków:

Mercedes Benz
BMW logo
opel
Peugeot logo
toyota
audi
skoda
renault
honda
ford
alfa romeo
jaguar
suzuki
landrover
hyundai
mini morris
nissan
lexus
subaru
Chevrolet
 
608-335-790