slajd5

Szukasz polecanego serwisu samochodowego w okolicach Pruszkowa?

Zaufaj specjalistom w klaksonie, całą wiedzę o autach mamy w 1 ręku.

DobryMechanik2

slajd-06

Usługa holowania

Dla naszych klientów holowanie na terenie Pruszkowa gratis!

DobryMechanik2

slajd4

Warsztat samochodowy
Pruszków

Elektryka samochodowa, alarmy samochodowe, elektronika samochodowa, serwis dpf/fap/egr, sterowniki silnika naprawa, wszystkie marki, auto diagnostyka komputerowa

DobryMechanik2

slajd1

Serwis gwarancyjny
i pogwarancyjny

Naprawiamy i serwisujemy zarówno samochody nowe jak i używane w pełnym zakresie

moto integrator02 Motointegrator

slajd3

Naprawa i serwis klimatyzacji samochodowej

Napełnianie, diagnostyka, naprawa, czyszczenie i serwis klimatyzacji samochodowej, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd-wymiana-oleju

Wymiana oleju

Wymiana oleju w silniku samochodowym, skrzyni biegów manualnej oraz w układzie wspomagania, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd2

Profesjonalny i zaufany warsztat samochodowy Pruszków

Diagnostyka, naprawa, serwis, wszystkie marki diesel - benz

DobryMechanik2

Previous Next Play Pause

Kompleksowy zakres ofertKompleksowy zakres oferty

Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę auta. Wykonujemy pełną gamę usług z zakresu mechaniki i elektryki samochodowej. Serwisujemy klimatyzację - wykonujemy naprawy, przeglądy i konserwacje.

Profesjonalny serwisProfesjonalny serwis

W ciągu wielu lat istnienia warsztatu wypracowaliśmy metody pracy, które gwarantują Klientom solidną i sprawną pomoc. Skorzystaj z usług doświadczonego mechanika z Pruszkowa. Dajemy Ci gwarancję pełnej satysfakcji z każdej wykonanej naprawy.

Sprawdzona kadraSzeroki zasięg

Nasza firma obsługuje klientów z okolicznych miast - Pruszków, Piastów, Brwinów, Otrębusy, Podkowa leśna, Milanówek, Komorów, Grodzisk Mazowiecki, Kanie Helenowskie, Ursus.

Choć na rodzimym rynku motoryzacyjnym samochody z automatyczną skrzynią biegów przestały być rzadkością i coraz więcej kierowców decyduje się na ich zakup, to jednak wciąż zdecydowana większość zmotoryzowanych Polaków korzysta z samochodów wyposażonych w manualną skrzynię biegów. Jak dbać o ten element pojazdu? Co robić, by skrzynia biegów działała jak najdłużej bez konieczności jej naprawy?

Sprzęgło do dechy

To pierwsza rzecz, o której trzeba pamiętać. Przed każdą zmianą biegu sprzęgło należy wciskać do samego końca, do przysłowiowej podłogi. Należy również unikać jazdy na tzw. pół sprzęgle, czyli na sprzęgle niewciśniętym do końca – to zabójcze dla każdej nowoczesnej skrzyni biegów i taka jazda w szybkim czasie skończy się uszkodzeniem tego elementu technicznego naszego pojazdu. Zmiana biegu powinna być wykonana maksymalnie szybko. Po wrzuceniu biegu nogę jak najszybciej zdejmujemy ze sprzęgła. Warto również odzwyczaić się od ciągłego trzymania nogi na sprzęgle. Pedał sprzęgła jest zwykle bardzo czuły i nieświadomie możemy wywierać na niego stały nacisk, co w dłuższej perspektywie czasu może skutkować szybszym zużyciem się elementów skrzyni biegów.

Hamowanie silnikiem

W związku z tym, że hamowanie silnikiem cieszy się coraz większą popularnością i to nie tylko wśród doświadczonych kierowców, warto pamiętać, że gwałtowna redukcja wysokiego biegu na niski może być zabójcza dla skrzyni biegów. Silnikiem hamujemy w rozsądny sposób. Biegi redukujemy po kolei, stopniowo zmniejszając prędkość auta. Staramy się unikać sytuacji, w której z biegu piątego nagle wrzucamy trójkę.

Wymiana oleju w skrzyni biegów

Olej przekładniowy podobnie jak inne samochodowe płyny eksploatacyjne wraz z upływającym czasem traci swoje podstawowe właściwości smarne. Dlatego należy go wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta. Zwykle raz na 100 tys. kilometrów. Olej do skrzyni biegów jest dość tani, a zatem jego wymiana nie nadwyręży Twojego portfela, a może pomóc w utrzymaniu manualnej skrzyni biegów w dobrym stanie technicznym przez lata.

Jeśli nie wiesz, kiedy powinieneś wymienić olej przekładniowy lub jaki jego rodzaj wybrać, skorzystaj z pomocy doświadczonego mechanika samochodowego - Autoserwis Klakson Pruszków zaprasza!

Klienci o Nas


rec aneta

Aneta

W warsztacie samochodowym Klakson naprawiam swoje auto i zawsze jestem zadowolona z jakości i ceny serwisu samochodu. Polecam!

rec piotr

Piotr

Wybrałem na podstawie opini w internecie Auto Serwis Klakson z Pruszkowa, zawsze rzetelnie i uczciwie diagnozują usterkę mojego auta, a potem naprawiają profesjonalnie mój samochód.

rec marta

Marta

Poszukiwałam polecanego mechanika samochodowego, który wymieni olej w silniku, wymieni rozrząd i przeprowadzi diagnostykę komputerową auta. Polecam auto serwis Klakson w Pruszkowie.

rec artur

Artur

Gdy miałem usterki mechaniczne mojego diesla, mechanik z Klaksona naprawił, gdy popsuła mi się elektronika i elektryka w samochodzie mają świetnego fachowca za dobrą cenę od napraw elektroniki i elektryki. Polecam.

ZakresOfertyWybrane elementy oferty

Nasz serwis oferuje m.in. poniższe usługi:

 • mechanika samochodowa ogólna
 • klimatyzacja samochodowa
 • elektryka samochodowa
 • pełna obsługa
 • diesel serwis
 • elektronika samochodowa
 • auto diagnostyka
 • alarmy samochodowe

Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię usługi - ZADZWOŃ!

Zakres usług

 • Diagnostyka komputerowa
 • Mechanika samochodowa
 • Elektryka samochodowa
 • Elektronika samochodowa Pruszków
 • Serwis diesel Pruszków
 • Serwis klimatyzacji samochodowej
 • Serwis filtrów DPF i FAP
 • Wymiana oleju Pruszków
 • Naprawa samochodów Pruszków

Skontaktuj się z nami

Naprawa samochodów Pruszków:

Mercedes Benz
BMW logo
opel
Peugeot logo
toyota
audi
skoda
renault
honda
ford
alfa romeo
jaguar
suzuki
landrover
hyundai
mini morris
nissan
lexus
subaru
Chevrolet
 
608-335-790