slajd5

Szukasz polecanego serwisu samochodowego w okolicach Pruszkowa?

Zaufaj specjalistom w klaksonie, całą wiedzę o autach mamy w 1 ręku.

DobryMechanik2

slajd-06

Usługa holowania

Dla naszych klientów holowanie na terenie Pruszkowa gratis!

DobryMechanik2

slajd4

Warsztat samochodowy
Pruszków

Elektryka samochodowa, alarmy samochodowe, elektronika samochodowa, serwis dpf/fap/egr, sterowniki silnika naprawa, wszystkie marki, auto diagnostyka komputerowa

DobryMechanik2

slajd1

Serwis gwarancyjny
i pogwarancyjny

Naprawiamy i serwisujemy zarówno samochody nowe jak i używane w pełnym zakresie

moto integrator02 Motointegrator

slajd3

Naprawa i serwis klimatyzacji samochodowej

Napełnianie, diagnostyka, naprawa, czyszczenie i serwis klimatyzacji samochodowej, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd-wymiana-oleju

Wymiana oleju

Wymiana oleju w silniku samochodowym, skrzyni biegów manualnej oraz w układzie wspomagania, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd2

Profesjonalny i zaufany warsztat samochodowy Pruszków

Diagnostyka, naprawa, serwis, wszystkie marki diesel - benz

DobryMechanik2

Previous Next Play Pause

Kompleksowy zakres ofertKompleksowy zakres oferty

Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę auta. Wykonujemy pełną gamę usług z zakresu mechaniki i elektryki samochodowej. Serwisujemy klimatyzację - wykonujemy naprawy, przeglądy i konserwacje.

Profesjonalny serwisProfesjonalny serwis

W ciągu wielu lat istnienia warsztatu wypracowaliśmy metody pracy, które gwarantują Klientom solidną i sprawną pomoc. Skorzystaj z usług doświadczonego mechanika z Pruszkowa. Dajemy Ci gwarancję pełnej satysfakcji z każdej wykonanej naprawy.

Sprawdzona kadraSzeroki zasięg

Nasza firma obsługuje klientów z okolicznych miast - Pruszków, Piastów, Brwinów, Otrębusy, Podkowa leśna, Milanówek, Komorów, Grodzisk Mazowiecki, Kanie Helenowskie, Ursus.

Nadejście wiosny, jest ku temu dobrą okazją.

Pierwsze cieplejsze dni roku to moment, w którym zdecydowana większość kierowców orientuje się, że z klimatyzacją w ich aucie nie dzieje się najlepiej. Po zimowej przerwie i pierwszym uruchomieniu samochodowej klimatyzacji na wiosnę, w wielu przypadkach z kratek wentylacyjnych ulatnia się niezwykle nieprzyjemny zapach pleśni i innych zanieczyszczeń, które nagromadziły się we wnętrzu systemu klimatyzacyjnego samochodu. Dlatego, zamiast czekać i liczyć na cud samooczyszczenia klimatyzacji, zdecydowanie lepiej od razu odwiedzić serwis i podczas kolejnych, coraz cieplejszych dni roku, cieszyć się najwyższym komfortem jazdy ze sprawną klimatyzacją.

Skąd bierze się nieprzyjemny zapach?

Nieprzyjemny zapach to jasny sygnał, że w przewodach wentylacyjnych zaczęła rozwijać się pleśń. Przyczyną rozwoju pleśni jest wilgotne środowisko wytwarzane przez parownik i zanieczyszczenia zasysane z powietrza. Jedyną barierą chroniącą auto przed rozwojem pleśni w systemie klimatyzacji jest sprawny, świeży filtr kabinowy. To on oczyszcza powietrze, zapobiegając rozwojowi pleśni w okolicach parownika i tym samym chroniąc nas przed nieprzyjemnym zapachem w aucie, przy uruchomieniu samochodowej klimatyzacji.

Jaki filtr kabinowy wybrać?

Podstawowym typem filtrów są filtry papierowe, które są w stanie zatrzymać większość drobnych zanieczyszczeń mechanicznych. Jeśli jednak chcemy zapobiec przedostawaniu się do wnętrza auta bakterii, szkodliwych gazów i różnego rodzaju toksyn, które mogą stanowić pożywkę dla rozwoju pleśni, warto wyposażyć swoje auto w filtr z węglem aktywnym. Jest to rodzaj filtra papierowego z wbudowanymi w jego strukturę warstwami węgla aktywnego, które mają zdolność do wychwytywania i zatrzymywania zanieczyszczeń biologicznych i chemicznych.

Jak często wymieniać filtr kabinowy?

Maksymalny okres żywotności oszczędnie używanego filtra kabinowego to rok. Najlepiej wymieniać go właśnie na wiosnę, by przed sezonem wzmożonego użytkowania samochodowej klimatyzacji, w jak najlepszym stopniu chronił ją przed zanieczyszczeniami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. Oczywiście filtr możesz wymieniać częściej, zwłaszcza jeśli z klimatyzacji korzystasz niezwykle intensywnie i czujesz, że filtr może zapchać się znacznie szybciej. Wymiana filtra na jesień pozwoli pozbyć się zanieczyszczeń zgromadzonych w czasie wiosny i lata, dzięki czemu obniży się ryzyko rozwoju pleśni w systemie klimatyzacji w okresie jesienno-zimowym.

Warto pamiętać, że filtr kabinowy wychwytuje z powietrza pyłki roślinne, w związku z czym wymiana filtra na wiosnę rekomendowana jest wszystkim osobom cierpiącym na różnego rodzaju alergie. Świeży filtr zwiększy komfort prowadzenia samochodu i w większym stopniu odizoluje jego wnętrze od drażniącego działania alergenów, których szczególnie duży wyspy mamy właśnie na wiosnę.

Kiedy zdecydować się na pełny serwis układu klimatyzacji?

Kompletny serwis klimatyzacji, wliczając w to czyszczenie całego układu i wymianę czynnik chłodniczego to dość duży wydatek i dlatego wielu kierowców odkłada go w czasie. Jeśli będziesz dbał o klimatyzację w samochodzie i regularnie, przynajmniej raz w roku wymieniał filtr kabinowy, pełen serwis układu będziesz musiał wykonywać co 2-3 lata. Jeśli filtr będziesz wymieniał częściej, dwa razy w roku, ten czas będziesz mógł wydłużyć o kolejne 1-2 lata.

Jednoznacznym sygnałem, który poinformuje Cię o konieczności kompleksowego czyszczenia układu klimatyzacji, jest nieprzyjemny zapach wydobywający się z kratek wentylacyjnych w Twoim aucie. Niestety w takiej sytuacji wymiana filtra już niewiele pomoże – przykry zapach oznacza, że na parowniku pojawiła się pleśń i nie usuniesz jej w inny sposób, niż oddając auto do serwisu klimatyzacji. Innym objawem wadliwego działania klimatyzacji jest regularnie parowanie przedniej szyby i to pomimo włączonego nawiewu powietrza.

Odwiedzając serwis klimatyzacji, jeśli posiadasz starsze, kilkunastoletnie auta, od czasu do czasu poproś również o sprawdzenie szczelności całego układu. W starszych samochodach istnieje duże prawdopodobieństwo skorodowania niektórych elementów, przez co klimatyzacja będzie mniej wydajna w działaniu i bardziej podatna na zanieczyszczenie.

Jak chronić klimatyzację przed szybkim uszkodzeniem?

Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko szybkiego uszkodzenia systemu samochodowej klimatyzacji, przestrzegaj dwóch prostych zasad – oczywiście pomijając kwestię regularnej wymiany filtra kabinowego. Po pierwsze, jeśli wsiadasz do rozgrzanego auta, zanim włączysz klimatyzację, otwórz szyby lub drzwi i przewietrz auto – w gorące dni temperatura wewnątrz auta jest zwykle znacznie wyższa niż na zewnątrz. W ten sposób szybciej schłodzisz wnętrze samochodu i zapobiegniesz nadmiernemu przeciążeniu klimatyzacji. Po drugie, na kilka minut przed końcem jazdy wyłącz klimatyzację. Dzięki temu cieplejsze powietrze nieco osuszy parownik i pomoże w odparowaniu przynajmniej części wilgoci z układu, co zminimalizuje ryzyko szybkiego rozwoju pleśni w systemie. Dodatkowo wyłączając klimatyzację na kilka minut przed zakończeniem jazdy, nieznacznie podniesie się temperatura w aucie, przez co wyjście na zewnątrz będzie mniejszym szokiem dla Twojego organizmu.

Klienci o Nas


rec aneta

Aneta

W warsztacie samochodowym Klakson naprawiam swoje auto i zawsze jestem zadowolona z jakości i ceny serwisu samochodu. Polecam!

rec piotr

Piotr

Wybrałem na podstawie opini w internecie Auto Serwis Klakson z Pruszkowa, zawsze rzetelnie i uczciwie diagnozują usterkę mojego auta, a potem naprawiają profesjonalnie mój samochód.

rec marta

Marta

Poszukiwałam polecanego mechanika samochodowego, który wymieni olej w silniku, wymieni rozrząd i przeprowadzi diagnostykę komputerową auta. Polecam auto serwis Klakson w Pruszkowie.

rec artur

Artur

Gdy miałem usterki mechaniczne mojego diesla, mechanik z Klaksona naprawił, gdy popsuła mi się elektronika i elektryka w samochodzie mają świetnego fachowca za dobrą cenę od napraw elektroniki i elektryki. Polecam.

ZakresOfertyWybrane elementy oferty

Nasz serwis oferuje m.in. poniższe usługi:

 • mechanika samochodowa ogólna
 • klimatyzacja samochodowa
 • elektryka samochodowa
 • pełna obsługa
 • diesel serwis
 • elektronika samochodowa
 • auto diagnostyka
 • alarmy samochodowe

Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię usługi - ZADZWOŃ!

Zakres usług

 • Diagnostyka komputerowa
 • Mechanika samochodowa
 • Elektryka samochodowa
 • Elektronika samochodowa Pruszków
 • Serwis diesel Pruszków
 • Serwis klimatyzacji samochodowej
 • Serwis filtrów DPF i FAP
 • Wymiana oleju Pruszków
 • Naprawa samochodów Pruszków

Skontaktuj się z nami

Naprawa samochodów Pruszków:

Mercedes Benz
BMW logo
opel
Peugeot logo
toyota
audi
skoda
renault
honda
ford
alfa romeo
jaguar
suzuki
landrover
hyundai
mini morris
nissan
lexus
subaru
Chevrolet
 
608-335-790