slajd5

Szukasz polecanego serwisu samochodowego w okolicach Pruszkowa?

Zaufaj specjalistom w klaksonie, całą wiedzę o autach mamy w 1 ręku.

DobryMechanik2

slajd-06

Dla klientów warsztatu Klakson

świadczymy usługę autoholowania z Pruszkowa i okolic

DobryMechanik2

slajd4

Warsztat samochodowy
Pruszków

Elektryka samochodowa, alarmy samochodowe, elektronika samochodowa, serwis dpf/fap/egr, sterowniki silnika naprawa, wszystkie marki, auto diagnostyka komputerowa

DobryMechanik2

slajd1

Serwis gwarancyjny
i pogwarancyjny

Naprawiamy i serwisujemy zarówno samochody nowe jak i używane w pełnym zakresie

moto integrator02 Motointegrator

slajd3

Naprawa i serwis klimatyzacji samochodowej

Napełnianie, diagnostyka, naprawa, czyszczenie i serwis klimatyzacji samochodowej, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd-wymiana-oleju

Wymiana oleju

Wymiana oleju w silniku samochodowym, skrzyni biegów manualnej oraz w układzie wspomagania, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd2

Profesjonalny i zaufany warsztat samochodowy Pruszków

Diagnostyka, naprawa, serwis, wszystkie marki diesel - benz

DobryMechanik2

Previous Next Play Pause

Kompleksowy zakres ofertKompleksowy zakres oferty

Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę auta. Wykonujemy pełną gamę usług z zakresu mechaniki i elektryki samochodowej. Serwisujemy klimatyzację - wykonujemy naprawy, przeglądy i konserwacje.

Profesjonalny serwisProfesjonalny serwis

W ciągu wielu lat istnienia warsztatu wypracowaliśmy metody pracy, które gwarantują Klientom solidną i sprawną pomoc. Skorzystaj z usług doświadczonego mechanika z Pruszkowa. Dajemy Ci gwarancję pełnej satysfakcji z każdej wykonanej naprawy.

Sprawdzona kadraSzeroki zasięg

Nasza firma obsługuje klientów z okolicznych miast - Pruszków, Piastów, Brwinów, Otrębusy, Podkowa leśna, Milanówek, Komorów, Grodzisk Mazowiecki, Kanie Helenowskie, Ursus.

Tuleje to jeden z podstawowych elementów samochodowego zawieszenia. Jest to część odpowiadająca za amortyzację drgań wywołanych jazdą po nierównej, wyboistej nawierzchni. Współcześnie w sprzedaży znajdziemy dwie podstawowe wersje tego typu części. Są nimi klasyczne tuleje gumowo-metalowe oraz tzw. polibusze, czyli tuleje poliuretanowe.

W odróżnieniu od klasycznych tulei gumowo-metalowych, które charakteryzują się bardzo dużą elastycznością, co oczywiście w korzystny sposób wpływa na tłumienie drgań, polibusze są znacznie twardsze, przez co są znacznie trwalsze, lepiej radzą sobie z większymi obciążeniami i pozwalają na bardziej precyzyjne odwzorowanie ruchu kierownicy. W związku z tym głównymi odbiorcami tulei poliuretanowych są przede wszystkim właściciele pojazdów terenowych, w których klasyczne wersje tulei gumowo-metalowych zwyczajnie się nie sprawdzają oraz użytkownicy samochodów sportowych, którym zależy na uzyskaniu jak największej kontroli nad pojazdem, zwłaszcza na zakrętach, podczas jazdy po nierównej nawierzchni.  

Choć polibusze są znacznie trwalsze niż klasyczne tuleje gumowo-metalowe (według niektórych producentów nawet do pięciu razy trwalsze), to jednak z uwagi na mniejszą elastyczność poliuretanu, ich stosowanie wiąże się z większym obciążeniem innych elementów zawieszenia pojazdów, w tym wahaczy, drążków kierowniczych czy amortyzatorów. Dlatego większość producentów aut osobowych, które mają zapewniać możliwie wysoki komfort jazdy (minimalna ilość drgań), standardowo stosuje klasyczne tuleje gumowo-metalowe. Poza tym warto pamiętać, że wymiana tulei gumowo-metalowych na twarde polibusze wiąże się z ryzykiem szybszego zużycia wahaczy, w tym ryzykiem ich pęknięcia.

Montaż tulei poliuretanowych skutkuje odczuwalnym pogorszeniem komfortu jazdy. W zamian otrzymujemy auto o sztywniejszym zawieszeniu, łatwiejsze do prowadzenia na nierównościach i zakrętach.

Jeśli już zdecydujemy się na wymianę klasycznych tulei na polibusze, należy wymieniać je parami. W innym przypadku auto stanie się zupełnie nieprzewidywalne i jego prowadzenie będzie mało komfortowe. Dlatego wymieniając zużytą tuleję na nową, zawsze sięgamy po taki sam typ tulei, jaki znajduje się po drugiej stronie auta.

Różne poziomy twardości

Warto pamiętać, że tuleje poliuretanowe dostępne są w różnych poziomach twardości. Dzięki temu niektóre z nich można ewentualnie stosować w tradycyjnych samochodach osobowych, jako zamienniki dla standardowych tulei gumowo-metalowych, gumek stabilizatorów, poduszek skrzyni biegów czy silnika. Niestety nawet najbardziej elastyczne polibusze wciąż będą twardsze od elementów wykonanych z gumy, a przez to komfort prowadzenia auta wyposażonego w tego typu elementy zwykle będzie wyraźnie mniejszy. Oczywiście w sprzedaży znajdziemy również super twarde tuleje poliuretanowe dedykowane pojazdom stworzonym do jazdy wyczynowej. Tego typu części zwykle oznaczane są kolorem czerwonym, ale wiele w tym przypadku zależy od polityki konkretnego producenta części.

Tuleje poliuretanowe to sprzęt dedykowany pojazdom terenowym i sportowym, a także niektórym modelom busów i aut osobowych. Tego typu części mogą być również stosowane jako zamienniki dla klasycznych tulei gumowo-metalowych, gdy te ostatnie są zbyt drogie, trudno dostępne lub po prostu zbyt szybko się zużywają, chociażby z uwagi na niesprzyjające środowiskowo, w jakim na co dzień porusza się auto.

Klienci o Nas


Aneta

W warsztacie samochodowym Klakson naprawiam swoje auto i zawsze jestem zadowolona z jakości i ceny serwisu samochodu. Polecam!

Piotr

Wybrałem na podstawie opini w internecie Auto Serwis Klakson z Pruszkowa, zawsze rzetelnie i uczciwie diagnozują usterkę mojego auta, a potem naprawiają profesjonalnie mój samochód.

Marta

Poszukiwałam polecanego mechanika samochodowego, który wymieni olej w silniku, wymieni rozrząd i przeprowadzi diagnostykę komputerową auta. Polecam auto serwis Klakson w Pruszkowie.

Artur

Gdy miałem usterki mechaniczne mojego diesla, mechanik z Klaksona naprawił, gdy popsuła mi się elektronika i elektryka w samochodzie mają świetnego fachowca za dobrą cenę od napraw elektroniki i elektryki. Polecam.

ZakresOfertyWybrane elementy oferty

Nasz serwis oferuje m.in. poniższe usługi:

 • mechanika samochodowa ogólna
 • klimatyzacja samochodowa
 • elektryka samochodowa
 • pełna obsługa
 • diesel serwis
 • elektronika samochodowa
 • auto diagnostyka
 • alarmy samochodowe

Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię usługi - ZADZWOŃ!

Zakres usług

 • Diagnostyka komputerowa
 • Mechanika samochodowa
 • Elektryka samochodowa
 • Elektronika samochodowa Pruszków
 • Serwis diesel Pruszków
 • Serwis klimatyzacji samochodowej
 • Serwis filtrów DPF i FAP
 • Wymiana oleju Pruszków
 • Naprawa samochodów Pruszków

Skontaktuj się z nami

Naprawa samochodów Pruszków:

Mercedes Benz
BMW logo
opel
Peugeot logo
toyota
audi
skoda
renault
honda
ford
alfa romeo
jaguar
suzuki
landrover
hyundai
mini morris
nissan
lexus
subaru
Chevrolet
 
608-335-790