slajd5

Szukasz polecanego serwisu samochodowego w okolicach Pruszkowa?

Zaufaj specjalistom w klaksonie, całą wiedzę o autach mamy w 1 ręku.

DobryMechanik2

slajd-06

Usługa holowania

Dla naszych klientów holowanie na terenie Pruszkowa gratis!

DobryMechanik2

slajd4

Warsztat samochodowy
Pruszków

Elektryka samochodowa, alarmy samochodowe, elektronika samochodowa, serwis dpf/fap/egr, sterowniki silnika naprawa, wszystkie marki, auto diagnostyka komputerowa

DobryMechanik2

slajd1

Serwis gwarancyjny
i pogwarancyjny

Naprawiamy i serwisujemy zarówno samochody nowe jak i używane w pełnym zakresie

moto integrator02 Motointegrator

slajd3

Naprawa i serwis klimatyzacji samochodowej

Napełnianie, diagnostyka, naprawa, czyszczenie i serwis klimatyzacji samochodowej, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd-wymiana-oleju

Wymiana oleju

Wymiana oleju w silniku samochodowym, skrzyni biegów manualnej oraz w układzie wspomagania, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd2

Profesjonalny i zaufany warsztat samochodowy Pruszków

Diagnostyka, naprawa, serwis, wszystkie marki diesel - benz

DobryMechanik2

Previous Next Play Pause

Kompleksowy zakres ofertKompleksowy zakres oferty

Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę auta. Wykonujemy pełną gamę usług z zakresu mechaniki i elektryki samochodowej. Serwisujemy klimatyzację - wykonujemy naprawy, przeglądy i konserwacje.

Profesjonalny serwisProfesjonalny serwis

W ciągu wielu lat istnienia warsztatu wypracowaliśmy metody pracy, które gwarantują Klientom solidną i sprawną pomoc. Skorzystaj z usług doświadczonego mechanika z Pruszkowa. Dajemy Ci gwarancję pełnej satysfakcji z każdej wykonanej naprawy.

Sprawdzona kadraSzeroki zasięg

Nasza firma obsługuje klientów z okolicznych miast - Pruszków, Piastów, Brwinów, Otrębusy, Podkowa leśna, Milanówek, Komorów, Grodzisk Mazowiecki, Kanie Helenowskie, Ursus.

Nierówne nawierzchnie polskich dróg, wysokie krawężniki i inne przeszkody, z którymi na co dzień styka się samochodowe koło, to główne przyczyny szybkiego zużywania się felg. Na szczęście istnieją sprawdzone i skuteczne metody renowacji felga samochodowych. Ich wstępnym elementem jest piaskowanie. Co to jest piaskowanie i dlaczego warto je zlecać, przy okazji odnawiania felg samochodowych?

Piaskowanie – co to takiego?

To jedna z najstarszych, niezwykle efektywnych technik szybkiego oczyszczania różnego rodzaju powierzchni z wielu typów zanieczyszczeń, w tym elementów metalowych z korozji. Metodę piaskowania zastosowano po raz pierwszy w 1870 roku, a więc jest to jedna z najstarszych, po dziś dzień stosowanych metod oczyszczania różnorodnych powierzchni przed ich malowaniem.

Piaskowanie polega na oczyszczaniu wybranego elementu przy pomocy specjalnie dobranego środka ściernego (zwykle jakiś rodzaj kruszywa – piasku), który wystrzeliwany jest na oczyszczaną powierzchnię przez sprężone powietrze. Piaskowanie pozwala na dotarcie do każdego zakamarka oczyszczanej powierzchni, przez co wykazuje się dużą skutecznością działania przy okazji czyszczenia skomplikowanych konstrukcji metalowych, w tym felg samochodowych. Piaskowanie zwykle wykonuje się przed malowaniem. O skuteczności zabiegu przesądza jakość użytego sprzętu oraz właściwy dobór środka ściernego.

Czy papier ścierny nie wystarczy?

W odróżnieniu od ręcznego, manualnego czyszczenia powierzchni przy pomocy papieru ściernego, piaskowanie pozwala oczyścić każdy zakamarek wybranego elementu, również trudnodostępne krawędzie, które metodą manualną zwyczajnie bardzo trudno jest doczyścić. Oczywiście przy prostych konstrukcjach ich czyszczenie papierem ściernym jest możliwe, jednak w przypadku felg samochodowych jedynym efektywnym, skutecznym i tanim sposobem ich dokładnego oczyszczenia z rdzy i innego rodzaju zanieczyszczeń, jest właśnie piaskowanie.

Czym piaskować?

Do piaskowania wykorzystuje się dziś trzy podstawowe narzędzia. Są to ręczne obsługiwane pistolety piaskarskie, piaskarki ciśnieniowe (syfonowe) oraz zautomatyzowane piaskarki kabinowe. Pierwsze z wymienionych narzędzi najczęściej spotkać można w małych, niewyspecjalizowanych warsztatach samochodowych lub wulkanizacyjnych. Profesjonaliści w zdecydowanej większości przypadków korzystają dziś z wysokiej klasy urządzeń gwarantujących znacznie większą skuteczność czyszczenia felg samochodowych, czyli z piaskarek ciśnieniowych i kabinowych.

Największą dokładność w oczyszczaniu felg samochodowych zapewniają profesjonalne piaskarki kabinowe. Felga umieszczona we wnętrzu piaskarki jest dokładnie oczyszczana z każdej strony bez dużych strat materiału ściernego, który znajduje się zwykle w obiegu ciągłym, pół zamkniętym. Tego typu urządzenia zapewniają nie tylko większą skuteczność oczyszczania, ale są również bezpieczniejsze i wygodniejsze w obsłudze, a koszt ich działania jest mniejszy. Niektóre modele takich urządzeń wyposażone są w pistolet, który obsługiwany jest z zewnątrz, przez specjalną rękawicę. To zmniejsza ryzyko poranienia dłoni podczas piaskowania i pozwala na dokładne dotarcie w każdą szczelinę oczyszczanego elementu – samochodowej felgi.

Piaskarki ciśnieniowe to urządzenia stosowane zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. Do ich obsługi potrzebny jest wydajny kompresor, który pozwoli sprężyć większą ilość powietrza. To daje możliwość dokładnego doczyszczenia wybranego elementu w dość krótkim czasie – bez przerw w pracy. Piaskarki ciśnieniowe w odróżnieniu od standardowych pistoletów piaskarskich zwykle wyposażone są w mechanizm odsysania ścierniwa, co wpływa na zwiększenie ekonomiczności ich działania. Ich przewagą nad piaskarkami kabinowymi jest wysoka mobilność, jednak do ich działania potrzebny jest zawsze dodatkowy kompresor, przez co sprzęt tego typu jest dość drogi.

Klastyczne pistolety piaskarskie mają na ogół zbyt niską moc działania, by uporać się z zanieczyszczeniami porywającymi powierzchnię felg aluminiowych. Oczywiście można wykorzystywać je do oczyszczania mniej skomplikowanych elementów. W przypadku felgi zdecydowanie skuteczniejszym sposobem jej oczyszczenia będzie użycie profesjonalnej piaskarki ciśnieniowej lub kabinowej.

Dlaczego warto piaskować?

Piaskowanie jest najbardziej skuteczną i ekonomiczną metodą oczyszczania felg samochodowych przed ich ponownym malowaniem. Jeśli proces piaskowania zostanie wykonany w prawidłowy sposób, powierzchnia felgi powinna ulec całkowitemu wygładzeniu. To pozwoli nanieść na nią równą warstwę farby (malowanie proszkowe), dzięki czemu odnowiona felga będzie wyglądała jak nowa. By piaskowanie zakończyło się sukcesem, pracę należy wykonać możliwie starannie, sięgając po odpowiedni rodzaj ścierniwa. Piasek używany do oczyszczania felga samochodowych musi mieć odpowiednią gradację i twardość.

Alternatywą dla piaskowania jest czyszczenie chemiczne, ale z uwagi na koszt takiego oczyszczania, jest ono znacznie rzadziej praktykowane. W przypadku klasycznych felg stalowych lub aluminiowych piaskowanie jest zabiegiem wystarczającym, a gdy połączymy je z malowaniem proszkowym, osiągnięty efekt z pewnością pozytywnie nas zaskoczy.

Nowość w ofercie Klaksona - zapytaj: 608-335-790

Klienci o Nas


rec aneta

Aneta

W warsztacie samochodowym Klakson naprawiam swoje auto i zawsze jestem zadowolona z jakości i ceny serwisu samochodu. Polecam!

rec piotr

Piotr

Wybrałem na podstawie opini w internecie Auto Serwis Klakson z Pruszkowa, zawsze rzetelnie i uczciwie diagnozują usterkę mojego auta, a potem naprawiają profesjonalnie mój samochód.

rec marta

Marta

Poszukiwałam polecanego mechanika samochodowego, który wymieni olej w silniku, wymieni rozrząd i przeprowadzi diagnostykę komputerową auta. Polecam auto serwis Klakson w Pruszkowie.

rec artur

Artur

Gdy miałem usterki mechaniczne mojego diesla, mechanik z Klaksona naprawił, gdy popsuła mi się elektronika i elektryka w samochodzie mają świetnego fachowca za dobrą cenę od napraw elektroniki i elektryki. Polecam.

ZakresOfertyWybrane elementy oferty

Nasz serwis oferuje m.in. poniższe usługi:

 • mechanika samochodowa ogólna
 • klimatyzacja samochodowa
 • elektryka samochodowa
 • pełna obsługa
 • diesel serwis
 • elektronika samochodowa
 • auto diagnostyka
 • alarmy samochodowe

Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię usługi - ZADZWOŃ!

Zakres usług

 • Diagnostyka komputerowa
 • Mechanika samochodowa
 • Elektryka samochodowa
 • Elektronika samochodowa Pruszków
 • Serwis diesel Pruszków
 • Serwis klimatyzacji samochodowej
 • Serwis filtrów DPF i FAP
 • Wymiana oleju Pruszków
 • Naprawa samochodów Pruszków

Skontaktuj się z nami

Naprawa samochodów Pruszków:

Mercedes Benz
BMW logo
opel
Peugeot logo
toyota
audi
skoda
renault
honda
ford
alfa romeo
jaguar
suzuki
landrover
hyundai
mini morris
nissan
lexus
subaru
Chevrolet
 
608-335-790