slajd5

Szukasz polecanego serwisu samochodowego w okolicach Pruszkowa?

Zaufaj specjalistom w klaksonie, całą wiedzę o autach mamy w 1 ręku.

DobryMechanik2

slajd-06

Usługa holowania

Dla naszych klientów holowanie na terenie Pruszkowa gratis!

DobryMechanik2

slajd4

Warsztat samochodowy
Pruszków

Elektryka samochodowa, alarmy samochodowe, elektronika samochodowa, serwis dpf/fap/egr, sterowniki silnika naprawa, wszystkie marki, auto diagnostyka komputerowa

DobryMechanik2

slajd1

Serwis gwarancyjny
i pogwarancyjny

Naprawiamy i serwisujemy zarówno samochody nowe jak i używane w pełnym zakresie

moto integrator02 Motointegrator

slajd3

Naprawa i serwis klimatyzacji samochodowej

Napełnianie, diagnostyka, naprawa, czyszczenie i serwis klimatyzacji samochodowej, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd-wymiana-oleju

Wymiana oleju

Wymiana oleju w silniku samochodowym, skrzyni biegów manualnej oraz w układzie wspomagania, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd2

Profesjonalny i zaufany warsztat samochodowy Pruszków

Diagnostyka, naprawa, serwis, wszystkie marki diesel - benz

DobryMechanik2

Previous Next Play Pause

Kompleksowy zakres ofertKompleksowy zakres oferty

Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę auta. Wykonujemy pełną gamę usług z zakresu mechaniki i elektryki samochodowej. Serwisujemy klimatyzację - wykonujemy naprawy, przeglądy i konserwacje.

Profesjonalny serwisProfesjonalny serwis

W ciągu wielu lat istnienia warsztatu wypracowaliśmy metody pracy, które gwarantują Klientom solidną i sprawną pomoc. Skorzystaj z usług doświadczonego mechanika z Pruszkowa. Dajemy Ci gwarancję pełnej satysfakcji z każdej wykonanej naprawy.

Sprawdzona kadraSzeroki zasięg

Nasza firma obsługuje klientów z okolicznych miast - Pruszków, Piastów, Brwinów, Otrębusy, Podkowa leśna, Milanówek, Komorów, Grodzisk Mazowiecki, Kanie Helenowskie, Ursus.

Duże wahania temperatur i zwiększona wilgotność powietrza sprzyjają szybkiemu parowaniu szyb samochodowych. Pokryte wilgocią szyby to prawdziwa zmora kierowców, zwłaszcza jesienią i wczesną wiosną. Nie każdy ma czas, by dokładnie osuszyć szybę przed rozpoczęciem jazdy autem, co oczywiście automatycznie przekłada się na większe ryzyko kolizji drogowej. Jak radzić sobie z wilgocią w aucie i tym samym, jak zapobiegać parowaniu szyb samochodowych? Poniżej znajdziesz pięć sposobów na to, jak ograniczyć parowanie szyb w samochodzie.

Sposób numer 1 – pamiętaj o okresowej wymienia filtra kabinowego. Zanieczyszczony, mocno zużyty filtr kabinowy nie spełnia powierzonej mu funkcji. To przekłada się na nieprzyjemny zapach i na większą wilgotność we wnętrzu auta. Filtr kabinowy należy wymieniać w miarę regularnie, najlepiej raz w roku, przy okazji wymiany pozostałych filtrów samochodowych, na przykład przy wymianie filtra oleju i filtra powietrza.

Sposób numer 2 – sprawdź szczelność auta. Para pojawiająca się po wewnętrznej stronie szyby to skraplająca się na niej wilgoć. Jeśli w aucie będzie sucho, zjawisko parowania będzie mniej uciążliwe. Dlatego należy pamiętać o sprawdzeniu stanu uszczelek w drzwiach i ewentualnej ich wymianie na nowe, jeśli oryginalne uszczelki są już mocno zużyte. Warto również pamiętać o osuszaniu dywaników samochodowych – w okresie jesienno-zimowym warto sięgnąć po dywaniki gumowe, z których łatwo pozbyć się nadmiaru wilgoci.

Sposób numer 3 – środki zapobiegające parowaniu szyb. W ostatnich latach na rynku artykułów motoryzacyjnych pojawiło się mnóstwo preparatów kosmetycznych, które mają ograniczać zjawisko parowania szyb od środka. Przed zastosowaniem takiego preparatu szybę należy dokładnie oczyścić. Preparaty tego typu nie zapobiegną zupełnie zjawisku parowania, ale mocno je ograniczają. Jeśli system wentylacyjny w aucie jest sprawny, preparat przyspieszy odparowanie drobin wilgoci z powierzchni szyby.

Sposób numer 4 – sprawdź sprawność działania nagrzewnicy. Problem z parowaniem szyb pojawia się przede wszystkim w tych samochodach, w których sprawność działania systemu wentylacyjnego jest mocno ograniczona. Jednym z najczęstszych powodów wadliwego działania wentylacji jest uszkodzenie nagrzewnicy, a dokładniej radiatora nagrzewnicy – awaria często spotykana w starszych modelach samochodów osobowych.

Sposób numer 5 – stosowanie pochłaniaczy wilgoci. Jednym ze sprawdzonych sposobów na zmniejszenie wilgoci wewnątrz auta jest umieszczenie w jego wnętrzu otwartego pojemnika ze zwykłą solą kuchenną. W sprzedaży znaleźć można również specjalne pochłaniacze wilgoci, które wyłapują wilgoć z powietrza, co również powinno przełożyć się na ograniczenie zjawiska parowania szyb od wnętrza auta.

Autoserwis Klakson w Pruszkowie zaprasza na jesienny przegląd samochodu. Oferujemy diagnostykę usterek, naprawę, wymienimy płyny i filtry.

Klienci o Nas


rec aneta

Aneta

W warsztacie samochodowym Klakson naprawiam swoje auto i zawsze jestem zadowolona z jakości i ceny serwisu samochodu. Polecam!

rec piotr

Piotr

Wybrałem na podstawie opini w internecie Auto Serwis Klakson z Pruszkowa, zawsze rzetelnie i uczciwie diagnozują usterkę mojego auta, a potem naprawiają profesjonalnie mój samochód.

rec marta

Marta

Poszukiwałam polecanego mechanika samochodowego, który wymieni olej w silniku, wymieni rozrząd i przeprowadzi diagnostykę komputerową auta. Polecam auto serwis Klakson w Pruszkowie.

rec artur

Artur

Gdy miałem usterki mechaniczne mojego diesla, mechanik z Klaksona naprawił, gdy popsuła mi się elektronika i elektryka w samochodzie mają świetnego fachowca za dobrą cenę od napraw elektroniki i elektryki. Polecam.

ZakresOfertyWybrane elementy oferty

Nasz serwis oferuje m.in. poniższe usługi:

 • mechanika samochodowa ogólna
 • klimatyzacja samochodowa
 • elektryka samochodowa
 • pełna obsługa
 • diesel serwis
 • elektronika samochodowa
 • auto diagnostyka
 • alarmy samochodowe

Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię usługi - ZADZWOŃ!

Zakres usług

 • Diagnostyka komputerowa
 • Mechanika samochodowa
 • Elektryka samochodowa
 • Elektronika samochodowa Pruszków
 • Serwis diesel Pruszków
 • Serwis klimatyzacji samochodowej
 • Serwis filtrów DPF i FAP
 • Wymiana oleju Pruszków
 • Naprawa samochodów Pruszków

Skontaktuj się z nami

Naprawa samochodów Pruszków:

Mercedes Benz
BMW logo
opel
Peugeot logo
toyota
audi
skoda
renault
honda
ford
alfa romeo
jaguar
suzuki
landrover
hyundai
mini morris
nissan
lexus
subaru
Chevrolet
 
608-335-790