slajd5

Szukasz polecanego serwisu samochodowego w okolicach Pruszkowa?

Zaufaj specjalistom w klaksonie, całą wiedzę o autach mamy w 1 ręku.

DobryMechanik2

slajd-06

Usługa holowania

Dla naszych klientów holowanie na terenie Pruszkowa gratis!

DobryMechanik2

slajd4

Warsztat samochodowy
Pruszków

Elektryka samochodowa, alarmy samochodowe, elektronika samochodowa, serwis dpf/fap/egr, sterowniki silnika naprawa, wszystkie marki, auto diagnostyka komputerowa

DobryMechanik2

slajd1

Serwis gwarancyjny
i pogwarancyjny

Naprawiamy i serwisujemy zarówno samochody nowe jak i używane w pełnym zakresie

moto integrator02 Motointegrator

slajd3

Naprawa i serwis klimatyzacji samochodowej

Napełnianie, diagnostyka, naprawa, czyszczenie i serwis klimatyzacji samochodowej, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd-wymiana-oleju

Wymiana oleju

Wymiana oleju w silniku samochodowym, skrzyni biegów manualnej oraz w układzie wspomagania, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd2

Profesjonalny i zaufany warsztat samochodowy Pruszków

Diagnostyka, naprawa, serwis, wszystkie marki diesel - benz

DobryMechanik2

Previous Next Play Pause

Kompleksowy zakres ofertKompleksowy zakres oferty

Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę auta. Wykonujemy pełną gamę usług z zakresu mechaniki i elektryki samochodowej. Serwisujemy klimatyzację - wykonujemy naprawy, przeglądy i konserwacje.

Profesjonalny serwisProfesjonalny serwis

W ciągu wielu lat istnienia warsztatu wypracowaliśmy metody pracy, które gwarantują Klientom solidną i sprawną pomoc. Skorzystaj z usług doświadczonego mechanika z Pruszkowa. Dajemy Ci gwarancję pełnej satysfakcji z każdej wykonanej naprawy.

Sprawdzona kadraSzeroki zasięg

Nasza firma obsługuje klientów z okolicznych miast - Pruszków, Piastów, Brwinów, Otrębusy, Podkowa leśna, Milanówek, Komorów, Grodzisk Mazowiecki, Kanie Helenowskie, Ursus.

Choć wnętrze samochodu w znacznym stopniu izoluje nas od zewnętrznych czynników środowiskowych, to jednak jazda autem podczas intensywnych opadów deszczu, przy silnym wietrze i gwałtownych wyładowaniach atmosferycznych, rodzi pewne niebezpieczeństwa. Na co w takich warunkach pogodowych powinniśmy najbardziej uważać?

Uważaj na błyskawice

Prawdopodobieństwo zostania trafionym piorunem jest bardzo małe, aczkolwiek istnieje, zwłaszcza jeśli poruszamy się po odkrytym terenie, po drodze, przy której nie rosną żadne drzewa. Nawet w takiej sytuacji, siedząc we wnętrzu samochodu, wciąż możemy czuć się bezpiecznie i jeśli samochód zostanie uderzony przez piorun, nie powinno stać się nam nic groźnego (pod warunkiem, że nie dotykamy metalowych elementów łączących się z samochodową karoserią). Przy uderzeniu pioruna ucierpieć może jednak samochodowa elektronika, dlatego jazda podczas silnych wyładowań atmosferycznych nie jest wskazana. Jeśli jest taka możliwość, bezpieczniej będzie zatrzymać się na poboczu, włączyć światła awaryjne i przeczekać najgorszą nawałnicę.

Dbaj o samochodowe wycieraczki

Znacznie większym niebezpieczeństwem od piorunów są intensywne opady deszczu. Przy dużej intensywności opadów widoczność ulega drastycznemu ograniczeniu, przez co bardzo łatwo o najechanie na poprzedzające nas auto. Poza tym mokra nawierzchnia i znajdujące się na jezdni kałuże wydłużają drogę hamowania, co dodatkowo zwiększa prawdopodobieństwo kolizji. Dlatego podczas dużych opadów deszczu należy zredukować prędkość, ustawić wycieraczki w tryb pracy ciągłej i włączyć klimatyzację lub nawiew na przednią szybę (przy dużej różnicy temperatur szyby samochodowe szybko pokryją się parą, co jeszcze bardziej ograniczy naszą widoczność).

Unikamy kałuż

Konsekwencją ulewnego deszczu są zwykle dość duże, pojawiające się tuż przy krawędziach jezdni kałuże. W miarę możliwości staramy się je omijać i nigdy nie wjeżdżamy w nie z pełnym impetem. Inaczej możemy doprowadzić do zalania zapłonu lub samochodowej elektryki. Poza tym pod powierzchnią wody mogą kryć się poważne uszkodzenia nawierzchni jezdni, a najechanie na taką wyrwę przy dłużej prędkości, zazwyczaj kończy się uszkodzeniem opony lub felgi. Oczywiście przy okazji cierpi również samochodowe zawieszenie, zwłaszcza amortyzatory. Jeśli jezdnia na dłuższym odcinku w całości zalana jest przez wodę, szukamy alternatywnej drogi dojazdu. W szczególności unikamy wjazdu pod zalane przez wodę wiadukty. Tam jezdnia jest zwykle obniżona i zwyczajnie utopimy nasze auto.

Nie stajemy pod drzewami

Silny wiatr towarzyszący burzy to kolejne zagrożenie, na które powinniśmy uważać. Sam wiatr, zwłaszcza podmuchy uderzające w bok naszego samochodu, mogą być już same w sobie sporym utrudnieniem podczas jazdy (wysoki i lekki samochód, zwłaszcza auto z pustą naczepą, może zostać przewrócone przez gwałtowny podmuch wiatru). Największym zagrożeniem są jednak spadające na drogę gałęzie i walące się drzewa. Dlatego podczas wichury nie powinniśmy wjeżdżać na drogę osłoniętą przez szpaler wysokich drzew. Nie powinniśmy również zatrzymywać się tuż pod drzewem, bo to w każdej chwili może runąć na nasz samochód.

Autoserwis Klakson w Pruszkowie zaprasza na diagnostykę i naprawy samochodów osobowych.

Klienci o Nas


rec aneta

Aneta

W warsztacie samochodowym Klakson naprawiam swoje auto i zawsze jestem zadowolona z jakości i ceny serwisu samochodu. Polecam!

rec piotr

Piotr

Wybrałem na podstawie opini w internecie Auto Serwis Klakson z Pruszkowa, zawsze rzetelnie i uczciwie diagnozują usterkę mojego auta, a potem naprawiają profesjonalnie mój samochód.

rec marta

Marta

Poszukiwałam polecanego mechanika samochodowego, który wymieni olej w silniku, wymieni rozrząd i przeprowadzi diagnostykę komputerową auta. Polecam auto serwis Klakson w Pruszkowie.

rec artur

Artur

Gdy miałem usterki mechaniczne mojego diesla, mechanik z Klaksona naprawił, gdy popsuła mi się elektronika i elektryka w samochodzie mają świetnego fachowca za dobrą cenę od napraw elektroniki i elektryki. Polecam.

ZakresOfertyWybrane elementy oferty

Nasz serwis oferuje m.in. poniższe usługi:

 • mechanika samochodowa ogólna
 • klimatyzacja samochodowa
 • elektryka samochodowa
 • pełna obsługa
 • diesel serwis
 • elektronika samochodowa
 • auto diagnostyka
 • alarmy samochodowe

Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię usługi - ZADZWOŃ!

Zakres usług

 • Diagnostyka komputerowa
 • Mechanika samochodowa
 • Elektryka samochodowa
 • Elektronika samochodowa Pruszków
 • Serwis diesel Pruszków
 • Serwis klimatyzacji samochodowej
 • Serwis filtrów DPF i FAP
 • Wymiana oleju Pruszków
 • Naprawa samochodów Pruszków

Skontaktuj się z nami

Naprawa samochodów Pruszków:

Mercedes Benz
BMW logo
opel
Peugeot logo
toyota
audi
skoda
renault
honda
ford
alfa romeo
jaguar
suzuki
landrover
hyundai
mini morris
nissan
lexus
subaru
Chevrolet
 
608-335-790