slajd5

Szukasz polecanego serwisu samochodowego w okolicach Pruszkowa?

Zaufaj specjalistom w klaksonie, całą wiedzę o autach mamy w 1 ręku.

DobryMechanik2

slajd-06

Dla klientów warsztatu Klakson

świadczymy usługę autoholowania z Pruszkowa i okolic

DobryMechanik2

slajd4

Warsztat samochodowy
Pruszków

Elektryka samochodowa, alarmy samochodowe, elektronika samochodowa, serwis dpf/fap/egr, sterowniki silnika naprawa, wszystkie marki, auto diagnostyka komputerowa

DobryMechanik2

slajd1

Serwis gwarancyjny
i pogwarancyjny

Naprawiamy i serwisujemy zarówno samochody nowe jak i używane w pełnym zakresie

moto integrator02 Motointegrator

slajd3

Naprawa i serwis klimatyzacji samochodowej

Napełnianie, diagnostyka, naprawa, czyszczenie i serwis klimatyzacji samochodowej, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd-wymiana-oleju

Wymiana oleju

Wymiana oleju w silniku samochodowym, skrzyni biegów manualnej oraz w układzie wspomagania, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd2

Profesjonalny i zaufany warsztat samochodowy Pruszków

Diagnostyka, naprawa, serwis, wszystkie marki diesel - benz

DobryMechanik2

Previous Next Play Pause

Kompleksowy zakres ofertKompleksowy zakres oferty

Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę auta. Wykonujemy pełną gamę usług z zakresu mechaniki i elektryki samochodowej. Serwisujemy klimatyzację - wykonujemy naprawy, przeglądy i konserwacje.

Profesjonalny serwisProfesjonalny serwis

W ciągu wielu lat istnienia warsztatu wypracowaliśmy metody pracy, które gwarantują Klientom solidną i sprawną pomoc. Skorzystaj z usług doświadczonego mechanika z Pruszkowa. Dajemy Ci gwarancję pełnej satysfakcji z każdej wykonanej naprawy.

Sprawdzona kadraSzeroki zasięg

Nasza firma obsługuje klientów z okolicznych miast - Pruszków, Piastów, Brwinów, Otrębusy, Podkowa leśna, Milanówek, Komorów, Grodzisk Mazowiecki, Kanie Helenowskie, Ursus.

Część druga artykułu o tym jak nie uszkodzić samochodu podczas mroźnej zimy.

Dziury w jezdni

Choć stan polskich dróg w ostatnich latach uległ znacznej poprawie, to jednak wciąż nie są one wolne od ubytków różnej wielkości. O ile w okresie letnim takie ubytki na drodze są dobrze widoczne, o tyle podczas zimy zwykle pokrywa je warstwa śniegu, wody lub błota pośniegowego, przez co znacznie trudniej je wypatrzeć. Najechanie kołem na dużą wyrwę w jezdni może doprowadzić do uszkodzenia zawieszenia, wygięcia felgi czy uszkodzenia opony. Ciągła jazda po nierównościach to również znacznie szybsze zużywanie się amortyzatorów i innych elementów zawieszenia auta, w tym wahaczy. W starszych modelach samochodów, po najechaniu na dużą dziurę może pęknąć sprężyna, co również uniemożliwi dalszą jazdę.

Niestety nie sposób ominąć wszystkich nierówności na drodze, zwłaszcza gdy są one na pierwszy rzut oka niewidoczne. Gdy najedziemy na dużą dziurę i dojdzie do uszkodzenia opony, felgi lub elementu zawieszenia pojazdu, zawsze możemy starać się o odszkodowanie od zarządcy drogi. Najpierw musimy ustalić, w czyim zarządzie jest określony odcinek drogi, udokumentować zdarzenie – wystarczy zrobić kilka fotografii z miejsca zdarzenia, ale nie zaszkodzi również zeznanie świadka czy notatka policji, a następnie wystąpić z odpowiednim pismem do zarządcy. Większość zarządów dróg posiada odpowiednie ubezpieczenie od tego typu zdarzeń i wypłata odszkodowania nie jest tak trudna do uzyskania, jak to się wielu kierowcom wydaje. Wystarczy odrobina uporu i takie odszkodowanie z pewnością uda się uzyskać.

Jeśli nie starasz się o odszkodowanie, niezbędną naprawę będziesz musiał wykonać we własnym zakresie. Najtańsze w naprawie są wygięte lub popękane felgi. Za prostowanie felgi stalowej zapłacisz kilkadziesiąt złotych. Naprawa felgi aluminiowej będzie droższa. Niestety nie zawsze felga nadaje się do naprawy. Podobnie jest z uszkodzonymi oponami – te najczęściej trzeba po prostu wymienić na nowe, a że robi się to parami, koszt takiej naprawy jest odpowiednio większy. Najdroższe są naprawy uszkodzonych elementów zawieszenia. Tutaj do kosztu zakupu nowego elementu trzeba jeszcze doliczyć koszt diagnostyki i naprawy, a ten nierzadko może sięgać wartości kilkuset złotych.

Mycie auta zimą

Odpowiednio zakonserwowane auto jest w mniejszym stopniu narażone na korozję. Mycie auta w czasie mrozów, nie wydaje się jednak rozsądnym pomysłem. Woda zbierająca się na gumowych uszczelkach szybko zamarznie i w ten sposób doprowadzimy do ich nieodwracalnego uszkodzenia. Poza tym mycie zmrożonej karoserii ciepłą wodą może doprowadzić do spękania lakieru, a nawet do pęknięcia szyby.

Niesprawny akumulator

Największe problemy z uruchomieniem auta po mroźnej nocy będą mieli Ci kierowcy, którzy zapomnieli o tym, że akumulator z czasem traci swoją wyjściową pojemność. Kilkuletni akumulator może odmówić posłuszeństwa podczas silnych mrozów, a bez niego odpalenie auta jest niemożliwe. Uruchamianie silnika na popych w nowych modelach aut to zły pomysł – może dojść do zerwania paska rozrządu. Lepszym wyjściem z takiej sytuacji są kable rozruchowe i pomoc drugiego kierowcy z naładowanym akumulatorem. Trzeba jedynie pamiętać o tym, by nie pomylić plusa z minusem i kable podłączać we właściwej kolejności.

Jeśli korzystamy z kilkuletniego akumulatora, przed nastaniem zimy warto go podładować przy pomocy prostownika. Zanim zaczniemy ładowanie, o ile jest to możliwe, sprawdzamy poziom elektrolitu. Jeśli jest on zbyt mały, dolewamy do akumulatora wodę destylowaną. Akumulator ładujemy możliwie słabym prądem przez kilka-kilkanaście godzin. Nowoczesne prostowniki wyposażone są w wyświetlacz, który informuje o poziomie naładowania akumulatora i samoczynnie wyłączają się, gdy akumulator zostanie naładowany do pełna.

Klienci o Nas


Aneta

W warsztacie samochodowym Klakson naprawiam swoje auto i zawsze jestem zadowolona z jakości i ceny serwisu samochodu. Polecam!

Piotr

Wybrałem na podstawie opini w internecie Auto Serwis Klakson z Pruszkowa, zawsze rzetelnie i uczciwie diagnozują usterkę mojego auta, a potem naprawiają profesjonalnie mój samochód.

Marta

Poszukiwałam polecanego mechanika samochodowego, który wymieni olej w silniku, wymieni rozrząd i przeprowadzi diagnostykę komputerową auta. Polecam auto serwis Klakson w Pruszkowie.

Artur

Gdy miałem usterki mechaniczne mojego diesla, mechanik z Klaksona naprawił, gdy popsuła mi się elektronika i elektryka w samochodzie mają świetnego fachowca za dobrą cenę od napraw elektroniki i elektryki. Polecam.

ZakresOfertyWybrane elementy oferty

Nasz serwis oferuje m.in. poniższe usługi:

 • mechanika samochodowa ogólna
 • klimatyzacja samochodowa
 • elektryka samochodowa
 • pełna obsługa
 • diesel serwis
 • elektronika samochodowa
 • auto diagnostyka
 • alarmy samochodowe

Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię usługi - ZADZWOŃ!

Zakres usług

 • Diagnostyka komputerowa
 • Mechanika samochodowa
 • Elektryka samochodowa
 • Elektronika samochodowa Pruszków
 • Serwis diesel Pruszków
 • Serwis klimatyzacji samochodowej
 • Serwis filtrów DPF i FAP
 • Wymiana oleju Pruszków
 • Naprawa samochodów Pruszków

Skontaktuj się z nami

Naprawa samochodów Pruszków:

Mercedes Benz
BMW logo
opel
Peugeot logo
toyota
audi
skoda
renault
honda
ford
alfa romeo
jaguar
suzuki
landrover
hyundai
mini morris
nissan
lexus
subaru
Chevrolet
 
608-335-790