slajd5

Szukasz polecanego serwisu samochodowego w okolicach Pruszkowa?

Zaufaj specjalistom w klaksonie, całą wiedzę o autach mamy w 1 ręku.

DobryMechanik2

slajd-06

Usługa holowania

Dla naszych klientów holowanie na terenie Pruszkowa gratis!

DobryMechanik2

slajd4

Warsztat samochodowy
Pruszków

Elektryka samochodowa, alarmy samochodowe, elektronika samochodowa, serwis dpf/fap/egr, sterowniki silnika naprawa, wszystkie marki, auto diagnostyka komputerowa

DobryMechanik2

slajd1

Serwis gwarancyjny
i pogwarancyjny

Naprawiamy i serwisujemy zarówno samochody nowe jak i używane w pełnym zakresie

moto integrator02 Motointegrator

slajd3

Naprawa i serwis klimatyzacji samochodowej

Napełnianie, diagnostyka, naprawa, czyszczenie i serwis klimatyzacji samochodowej, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd-wymiana-oleju

Wymiana oleju

Wymiana oleju w silniku samochodowym, skrzyni biegów manualnej oraz w układzie wspomagania, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd2

Profesjonalny i zaufany warsztat samochodowy Pruszków

Diagnostyka, naprawa, serwis, wszystkie marki diesel - benz

DobryMechanik2

Previous Next Play Pause

Kompleksowy zakres ofertKompleksowy zakres oferty

Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę auta. Wykonujemy pełną gamę usług z zakresu mechaniki i elektryki samochodowej. Serwisujemy klimatyzację - wykonujemy naprawy, przeglądy i konserwacje.

Profesjonalny serwisProfesjonalny serwis

W ciągu wielu lat istnienia warsztatu wypracowaliśmy metody pracy, które gwarantują Klientom solidną i sprawną pomoc. Skorzystaj z usług doświadczonego mechanika z Pruszkowa. Dajemy Ci gwarancję pełnej satysfakcji z każdej wykonanej naprawy.

Sprawdzona kadraSzeroki zasięg

Nasza firma obsługuje klientów z okolicznych miast - Pruszków, Piastów, Brwinów, Otrębusy, Podkowa leśna, Milanówek, Komorów, Grodzisk Mazowiecki, Kanie Helenowskie, Ursus.

Niskie temperatury nie są sprzymierzeńcem Twojego auta. Podczas mrozów gęstnieje olej silnikowy, może dojść do zamarznięcia płynu chłodniczego, ścięcia płynu do spryskiwaczy i innych płynów eksploatacyjnych, z jakich korzysta Twój samochód. Oczywiście takie sytuacje to skrajność, warto jednak pamiętać, że w czasie zimy o samochód należy dbać w szczególny sposób. Dzięki temu ryzyko wystąpienia jakiegoś rodzaju usterki będzie znacznie mniejsze, a okres największych mrozów auto przetrwa bez poważniejszych awarii.

Olej silnikowy i płyn chłodniczy

Właściwie dobrany olej silnikowy to kluczowy element gwarantujący sprawny rozruch silnika samochodowego w niskich temperaturach powietrza. Jeśli olej będzie zbyt gęsty, opory przy uruchamianiu silnika będą większe i rozruch auta będzie znacznie trudniejszy. Dlatego warto stawiać na oleje syntetyczne, charakteryzujące się odpowiednim poziomem lepkości zarówno w wysokich, jak i w niskich temperaturach. To niezwykle istotne, zwłaszcza w takich krajach, jak Polska, w których zimy potrafią dokuczyć kierowcom.

Uruchamiając silnik po nocy, nie piłuj gazu. Zamiast przyspieszyć rozgrzanie silnika i znajdującego się w nim oleju, jedynie zwiększysz zużycie paliwa i zanieczyścisz powietrze wokół swojego domu. Pomijając fakt, że takie zachowanie jest nielegalne – grozi za to mandat karny, możesz doprowadzić do uszkodzenia układu tłokowo-korbowego, a przynajmniej przyspieszyć jego zużycie. Silnik najlepiej rozgrzewać na wolnych obrotach, ale też nie w ten sposób, że samochód stoi w miejscu. Silnik złapie wyższą temperaturę w czasie jazdy. Pamiętaj również, że za odśnieżanie samochodu przy włączonym silniku możesz zostać ukarany mandatem za zanieczyszczanie środowiska naturalnego.

Niektórzy kierowcy, zwłaszcza właściciele starszych modeli pojazdów, starają się przyspieszyć proces rozgrzewania silnika poprzez zasłonięcie wlotów powietrza, które zwykle znajdują się z przodu maski. O ile w najstarszych modelach aut takie rozwiązanie mogło się sprawdzać, o tyle w pojazdach nowej generacji nie ma to większego sensu. Za regulowanie temperatury odpowiada bowiem termostat i chłodnica, i jeśli oba podzespoły są sprawne, z uruchomieniem silnika nawet w czasie największych mrozów nie powinniśmy mieć większych problemów. Należy jedynie pamiętać o zastosowaniu właściwego rodzaju płynu chłodniczego, wybierając płyn o jak najniższej temperaturze krzepnięcia – jeśli latem zalałeś chłodnicę zwykłą wodą, w czasie zimy może ona zamarznąć i ją rozsadzić.

Część II artykułu: czytaj dalej

Klienci o Nas


rec aneta

Aneta

W warsztacie samochodowym Klakson naprawiam swoje auto i zawsze jestem zadowolona z jakości i ceny serwisu samochodu. Polecam!

rec piotr

Piotr

Wybrałem na podstawie opini w internecie Auto Serwis Klakson z Pruszkowa, zawsze rzetelnie i uczciwie diagnozują usterkę mojego auta, a potem naprawiają profesjonalnie mój samochód.

rec marta

Marta

Poszukiwałam polecanego mechanika samochodowego, który wymieni olej w silniku, wymieni rozrząd i przeprowadzi diagnostykę komputerową auta. Polecam auto serwis Klakson w Pruszkowie.

rec artur

Artur

Gdy miałem usterki mechaniczne mojego diesla, mechanik z Klaksona naprawił, gdy popsuła mi się elektronika i elektryka w samochodzie mają świetnego fachowca za dobrą cenę od napraw elektroniki i elektryki. Polecam.

ZakresOfertyWybrane elementy oferty

Nasz serwis oferuje m.in. poniższe usługi:

 • mechanika samochodowa ogólna
 • klimatyzacja samochodowa
 • elektryka samochodowa
 • pełna obsługa
 • diesel serwis
 • elektronika samochodowa
 • auto diagnostyka
 • alarmy samochodowe

Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię usługi - ZADZWOŃ!

Zakres usług

 • Diagnostyka komputerowa
 • Mechanika samochodowa
 • Elektryka samochodowa
 • Elektronika samochodowa Pruszków
 • Serwis diesel Pruszków
 • Serwis klimatyzacji samochodowej
 • Serwis filtrów DPF i FAP
 • Wymiana oleju Pruszków
 • Naprawa samochodów Pruszków

Skontaktuj się z nami

Naprawa samochodów Pruszków:

Mercedes Benz
BMW logo
opel
Peugeot logo
toyota
audi
skoda
renault
honda
ford
alfa romeo
jaguar
suzuki
landrover
hyundai
mini morris
nissan
lexus
subaru
Chevrolet
 
608-335-790