slajd5

Szukasz polecanego serwisu samochodowego w okolicach Pruszkowa?

Zaufaj specjalistom w klaksonie, całą wiedzę o autach mamy w 1 ręku.

DobryMechanik2

slajd-06

Usługa holowania

Dla naszych klientów holowanie na terenie Pruszkowa gratis!

DobryMechanik2

slajd4

Warsztat samochodowy
Pruszków

Elektryka samochodowa, alarmy samochodowe, elektronika samochodowa, serwis dpf/fap/egr, sterowniki silnika naprawa, wszystkie marki, auto diagnostyka komputerowa

DobryMechanik2

slajd1

Serwis gwarancyjny
i pogwarancyjny

Naprawiamy i serwisujemy zarówno samochody nowe jak i używane w pełnym zakresie

moto integrator02 Motointegrator

slajd3

Naprawa i serwis klimatyzacji samochodowej

Napełnianie, diagnostyka, naprawa, czyszczenie i serwis klimatyzacji samochodowej, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd-wymiana-oleju

Wymiana oleju

Wymiana oleju w silniku samochodowym, skrzyni biegów manualnej oraz w układzie wspomagania, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd2

Profesjonalny i zaufany warsztat samochodowy Pruszków

Diagnostyka, naprawa, serwis, wszystkie marki diesel - benz

DobryMechanik2

Previous Next Play Pause

Kompleksowy zakres ofertKompleksowy zakres oferty

Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę auta. Wykonujemy pełną gamę usług z zakresu mechaniki i elektryki samochodowej. Serwisujemy klimatyzację - wykonujemy naprawy, przeglądy i konserwacje.

Profesjonalny serwisProfesjonalny serwis

W ciągu wielu lat istnienia warsztatu wypracowaliśmy metody pracy, które gwarantują Klientom solidną i sprawną pomoc. Skorzystaj z usług doświadczonego mechanika z Pruszkowa. Dajemy Ci gwarancję pełnej satysfakcji z każdej wykonanej naprawy.

Sprawdzona kadraSzeroki zasięg

Nasza firma obsługuje klientów z okolicznych miast - Pruszków, Piastów, Brwinów, Otrębusy, Podkowa leśna, Milanówek, Komorów, Grodzisk Mazowiecki, Kanie Helenowskie, Ursus.

Klimatyzacja to jeden z najważniejszych, dodatkowych elementów wyposażenia samochodu, który gwarantuje wysoki komfort podróżowania podczas upalnych i wilgotnych dni roku. Sprawnie działający system samochodowej klimatyzacji pozwoli schłodzić rozgrzane wewnątrz auta, dzięki czemu kierowca i pasażerowie będą mogli odetchnąć od letniego upału. W okresie jesiennym i zimowym klimatyzacja pomoże wyprowadzić nadmiar wilgoci z wnętrza samochodu, co zapobiegnie intensywnemu parowaniu szyb, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo i wygodę jazdy autem. Jak działa samochodowa klimatyzacja i z jakich elementów jest zbudowana?

Zasada działania samochodowej klimatyzacji

Podstawą systemu samochodowej klimatyzacji jest kompresor, który odpowiada za sprężanie czynnika krążącego w zamkniętym układzie i realizującego funkcję schładzania powietrza znajdującego się we wnętrzu auta. Cały system składa się z dwóch współpracujących ze sobą układów: układu wysokociśnieniowego i układu niskiego ciśnienia.

W pierwszym układzie kompresor sprężą czynnik roboczy, przez co jego ciśnienie wzrasta, co równocześnie prowadzi do wzrostu jego temperatury. Rozgrzany czynnik w stanie gazowym trafia do skraplacza (chłodnica klimatyzacji) zainstalowanego w przedniej części auta, gdzie pod wpływem pędu powietrza i wentylacji mechanicznej realizowanej przez samochodowy wentylator, następuje obniżenie jego temperatury i skroplenie. W skraplaczu czynnik zmienia stan skupienia z gazowego na ciekły. W stanie ciekłym czynnik trafia do osuszacza, gdzie zostaje oczyszczony z różnego rodzaju zanieczyszczeń, a także z pary wodnej i cząstek powietrza. Osuszacz pełni funkcję filtra systemu klimatyzacji, który gwarantuje sprawność działania całego układu, w tym zapobiega powstawaniu korozji wewnątrz systemu. W tym momencie następuje przejście do układu niskiego ciśnienia.

W układzie niskiego ciśnienia czynnik roboczy z osuszacza zostaje przepuszczony przez specjalny zawór rozprężający i trafia do parownika, gdzie następuje gwałtowne obniżenie jego ciśnienia i związany z tym radykalny spadek temperatury. Parownik przypomina małą chłodnicę, przez którą przepływa ciągły strumień powietrza generowany przez wentylator. Strumień powietrza owiewający już zimny czynnik roboczy znajdujący się w parowniku ulega schłodzeniu i przez kratkę wentylacyjną trafia do kabiny samochodu. W ten sposób następuje stopniowe obniżanie temperatury powietrza we wnętrzu auta. Czynnik o niskim ciśnieniu znajdujący się w parowniku zostaje następnie ponownie zassany przez kompresor i sprężony do wysokiego ciśnienia, i tak koło procesu chłodzenia auta się zamyka.

Jeśli wszystkie elementy systemu działają poprawnie, schłodzenie rozgrzanego wnętrza samochodu potrwa kilka-kilkanaście minut. Jeśli system jest nieszczelny, czynnik jest mocno zanieczyszczony lub jedno z urządzeń wchodzących w skład systemu samochodowej klimatyzacji działa w wadliwy sposób, schłodzenie wnętrza auta do żądanej temperatury będzie bardzo powolne lub niemożliwe do wykonania.

Klienci o Nas


rec aneta

Aneta

W warsztacie samochodowym Klakson naprawiam swoje auto i zawsze jestem zadowolona z jakości i ceny serwisu samochodu. Polecam!

rec piotr

Piotr

Wybrałem na podstawie opini w internecie Auto Serwis Klakson z Pruszkowa, zawsze rzetelnie i uczciwie diagnozują usterkę mojego auta, a potem naprawiają profesjonalnie mój samochód.

rec marta

Marta

Poszukiwałam polecanego mechanika samochodowego, który wymieni olej w silniku, wymieni rozrząd i przeprowadzi diagnostykę komputerową auta. Polecam auto serwis Klakson w Pruszkowie.

rec artur

Artur

Gdy miałem usterki mechaniczne mojego diesla, mechanik z Klaksona naprawił, gdy popsuła mi się elektronika i elektryka w samochodzie mają świetnego fachowca za dobrą cenę od napraw elektroniki i elektryki. Polecam.

ZakresOfertyWybrane elementy oferty

Nasz serwis oferuje m.in. poniższe usługi:

 • mechanika samochodowa ogólna
 • klimatyzacja samochodowa
 • elektryka samochodowa
 • pełna obsługa
 • diesel serwis
 • elektronika samochodowa
 • auto diagnostyka
 • alarmy samochodowe

Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię usługi - ZADZWOŃ!

Zakres usług

 • Diagnostyka komputerowa
 • Mechanika samochodowa
 • Elektryka samochodowa
 • Elektronika samochodowa Pruszków
 • Serwis diesel Pruszków
 • Serwis klimatyzacji samochodowej
 • Serwis filtrów DPF i FAP
 • Wymiana oleju Pruszków
 • Naprawa samochodów Pruszków

Skontaktuj się z nami

Naprawa samochodów Pruszków:

Mercedes Benz
BMW logo
opel
Peugeot logo
toyota
audi
skoda
renault
honda
ford
alfa romeo
jaguar
suzuki
landrover
hyundai
mini morris
nissan
lexus
subaru
Chevrolet
 
608-335-790