slajd5

Szukasz polecanego serwisu samochodowego w okolicach Pruszkowa?

Zaufaj specjalistom w klaksonie, całą wiedzę o autach mamy w 1 ręku.

DobryMechanik2

slajd-06

Dla klientów warsztatu Klakson

świadczymy usługę autoholowania z Pruszkowa i okolic

DobryMechanik2

slajd4

Warsztat samochodowy
Pruszków

Elektryka samochodowa, alarmy samochodowe, elektronika samochodowa, serwis dpf/fap/egr, sterowniki silnika naprawa, wszystkie marki, auto diagnostyka komputerowa

DobryMechanik2

slajd1

Serwis gwarancyjny
i pogwarancyjny

Naprawiamy i serwisujemy zarówno samochody nowe jak i używane w pełnym zakresie

moto integrator02 Motointegrator

slajd3

Naprawa i serwis klimatyzacji samochodowej

Napełnianie, diagnostyka, naprawa, czyszczenie i serwis klimatyzacji samochodowej, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd-wymiana-oleju

Wymiana oleju

Wymiana oleju w silniku samochodowym, skrzyni biegów manualnej oraz w układzie wspomagania, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd2

Profesjonalny i zaufany warsztat samochodowy Pruszków

Diagnostyka, naprawa, serwis, wszystkie marki diesel - benz

DobryMechanik2

Previous Next Play Pause

Kompleksowy zakres ofertKompleksowy zakres oferty

Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę auta. Wykonujemy pełną gamę usług z zakresu mechaniki i elektryki samochodowej. Serwisujemy klimatyzację - wykonujemy naprawy, przeglądy i konserwacje.

Profesjonalny serwisProfesjonalny serwis

W ciągu wielu lat istnienia warsztatu wypracowaliśmy metody pracy, które gwarantują Klientom solidną i sprawną pomoc. Skorzystaj z usług doświadczonego mechanika z Pruszkowa. Dajemy Ci gwarancję pełnej satysfakcji z każdej wykonanej naprawy.

Sprawdzona kadraSzeroki zasięg

Nasza firma obsługuje klientów z okolicznych miast - Pruszków, Piastów, Brwinów, Otrębusy, Podkowa leśna, Milanówek, Komorów, Grodzisk Mazowiecki, Kanie Helenowskie, Ursus.

Kluczem do dłuższej żywotności samochodowych przegubów napędowych jest utrzymywanie w dobrym stanie chroniących je gumowych osłon i tzw. ekonomiczna jazda, czyli jazda spokojna i równomierna, bez gwałtownych zrywów i hamowań.

We współczesnych samochodach z silnikami spalinowymi spotykamy się z dwoma rodzajami przegubów napędowych. Jedne z nich znajdują się przy skrzyni biegów, drugie przy kołach. W samochodach z napędem na przednie koła półosie napędowe wyposażone w przeguby (po dwa na półoś), które odpowiadają nie tylko za przenoszenie napędu, ale także za skręt kół. W samochodach z napędem na tylne koła przeguby pozwalają przenieść napęd pomiędzy przekładnią a mostem głównym.

Najczęstsze przyczyny uszkodzenia samochodowych przegubów napędowych

Poza efektem naturalnego zużycia, które pojawia się wraz z upływającym czasem eksploatacji każdego pojazdu, najczęstszą przyczyną usterek przegubów napędowych jest agresywny styl jazdy kierowcy oraz uszkodzenie gumowych osłon przegubów. Przez nieszczelne osłony wycieka środek smarujący przeguby, do wnętrza dostają się również drobiny piasku i woda, a to najprostsza droga do ich uszkodzenia. Dlatego warto co pewien czas sprawdzić stan gumowych osłon przegubów, zwłaszcza po jeździe w terenie i w razie potrzeby wymienić je na nowe. Kontrola stanu gumowych osłon nie jest skomplikowana. Wystarczy skręcić koła i sprawdzić, czy osłony nie wyglądają na zużyte lub spękane. Warto również dotknąć je ręką i sprawdzić, czy nie wycieka z nich smar. Jeśli zauważymy wyciek, osłonę warto jak najszybciej wymienić na nową, co zapobiegnie kosztownej wymianie całego przegubu. Podczas wymiany osłony należy pamiętać o ponownym nasmarowaniu przegubu napędowego.

Zabójcze dla samochodowych przegubów napędowych jest również gwałtowne ruszanie z miejsca przy skręconych kołach, zwłaszcza gdy koła buksują w miejscu. Tego typu popisy stanowią olbrzymie obciążenie dla przegubów i szybko prowadzą do ich uszkodzenia.

Objawy uszkodzonych przegubów napędowych

Jednym z typowych objawów uszkodzenia przegubów napędowych zlokalizowanych tuż przy kołach jest charakterystyczne stukanie, ewentualnie trzeszczenie z okolic piasty podczas dodawania gazu. Stukanie jest tym głośniejsze, im bardziej skręcone są koła. Jeśli problem będzie ignorowany przez dłuższy czas, może dojść do zupełnego rozsypania się przegubu, co zupełnie unieruchomi auto i nie pozostanie nic innego, jak skorzystanie z pomocy lawety. Jeśli uszkodzeniu uległy przeguby wewnętrzne, najczęstszym objawem będą silne wibracje i wyraźne bicie pojawiające się w momencie przyspieszania autem. Na szczęście przeguby wewnętrzne znajdują się w miejscu lepiej chronionym od czynników zewnętrznych, przez co do ich uszkodzenia dochodzi niezwykle rzadko.

By zmniejszyć ryzyko uszkodzenia przegubów napędowych, powinniśmy zatem unikać tzw. agresywnej jazdy, zwłaszcza popisów związanych z gwałtownym ruszaniem przy skręconych kołach i dbać o stan gumowych osłon chroniących przeguby przed czynnikami zewnętrznymi. Nic więcej nie możemy zrobić. Jeśli samochód ma kilkanaście lat, przeguby, tak czy inaczej, mogą wymagać wymiany – wymieniamy je dopiero wówczas, gdy zaobserwujemy niepokojące objawy. W takiej sytuacji najlepiej jest wymienić je na nowe. Regeneracja zużytych przegubów nie ma większego sensu.

 

Klienci o Nas


Aneta

W warsztacie samochodowym Klakson naprawiam swoje auto i zawsze jestem zadowolona z jakości i ceny serwisu samochodu. Polecam!

Piotr

Wybrałem na podstawie opini w internecie Auto Serwis Klakson z Pruszkowa, zawsze rzetelnie i uczciwie diagnozują usterkę mojego auta, a potem naprawiają profesjonalnie mój samochód.

Marta

Poszukiwałam polecanego mechanika samochodowego, który wymieni olej w silniku, wymieni rozrząd i przeprowadzi diagnostykę komputerową auta. Polecam auto serwis Klakson w Pruszkowie.

Artur

Gdy miałem usterki mechaniczne mojego diesla, mechanik z Klaksona naprawił, gdy popsuła mi się elektronika i elektryka w samochodzie mają świetnego fachowca za dobrą cenę od napraw elektroniki i elektryki. Polecam.

ZakresOfertyWybrane elementy oferty

Nasz serwis oferuje m.in. poniższe usługi:

 • mechanika samochodowa ogólna
 • klimatyzacja samochodowa
 • elektryka samochodowa
 • pełna obsługa
 • diesel serwis
 • elektronika samochodowa
 • auto diagnostyka
 • alarmy samochodowe

Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię usługi - ZADZWOŃ!

Zakres usług

 • Diagnostyka komputerowa
 • Mechanika samochodowa
 • Elektryka samochodowa
 • Elektronika samochodowa Pruszków
 • Serwis diesel Pruszków
 • Serwis klimatyzacji samochodowej
 • Serwis filtrów DPF i FAP
 • Wymiana oleju Pruszków
 • Naprawa samochodów Pruszków

Skontaktuj się z nami

Naprawa samochodów Pruszków:

Mercedes Benz
BMW logo
opel
Peugeot logo
toyota
audi
skoda
renault
honda
ford
alfa romeo
jaguar
suzuki
landrover
hyundai
mini morris
nissan
lexus
subaru
Chevrolet
 
608-335-790