slajd5

Szukasz polecanego serwisu samochodowego w okolicach Pruszkowa?

Zaufaj specjalistom w klaksonie, całą wiedzę o autach mamy w 1 ręku.

DobryMechanik2

slajd-06

Usługa holowania

Dla naszych klientów holowanie na terenie Pruszkowa gratis!

DobryMechanik2

slajd4

Warsztat samochodowy
Pruszków

Elektryka samochodowa, alarmy samochodowe, elektronika samochodowa, serwis dpf/fap/egr, sterowniki silnika naprawa, wszystkie marki, auto diagnostyka komputerowa

DobryMechanik2

slajd1

Serwis gwarancyjny
i pogwarancyjny

Naprawiamy i serwisujemy zarówno samochody nowe jak i używane w pełnym zakresie

moto integrator02 Motointegrator

slajd3

Naprawa i serwis klimatyzacji samochodowej

Napełnianie, diagnostyka, naprawa, czyszczenie i serwis klimatyzacji samochodowej, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd-wymiana-oleju

Wymiana oleju

Wymiana oleju w silniku samochodowym, skrzyni biegów manualnej oraz w układzie wspomagania, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd2

Profesjonalny i zaufany warsztat samochodowy Pruszków

Diagnostyka, naprawa, serwis, wszystkie marki diesel - benz

DobryMechanik2

Previous Next Play Pause

Kompleksowy zakres ofertKompleksowy zakres oferty

Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę auta. Wykonujemy pełną gamę usług z zakresu mechaniki i elektryki samochodowej. Serwisujemy klimatyzację - wykonujemy naprawy, przeglądy i konserwacje.

Profesjonalny serwisProfesjonalny serwis

W ciągu wielu lat istnienia warsztatu wypracowaliśmy metody pracy, które gwarantują Klientom solidną i sprawną pomoc. Skorzystaj z usług doświadczonego mechanika z Pruszkowa. Dajemy Ci gwarancję pełnej satysfakcji z każdej wykonanej naprawy.

Sprawdzona kadraSzeroki zasięg

Nasza firma obsługuje klientów z okolicznych miast - Pruszków, Piastów, Brwinów, Otrębusy, Podkowa leśna, Milanówek, Komorów, Grodzisk Mazowiecki, Kanie Helenowskie, Ursus.

Jak ograniczyć koszty codziennej eksploatacji auta?

Ceny paliwa w przeliczeniu na średnie zarobki w Polsce są znacznie wyższe niż na zachodzie, w związku z czym koszt korzystania z samochodu jest u nas również znacznie większy. Jeśli wydatki na paliwo stanowią sporą część Twojego domowego budżetu, poznaj kilka prostych sposobów na zmniejszenie jego zużycia. Jakie to sposoby?

Ekonomiczna jazda samochodem to przede wszystkim umiejętność przewidywania sytuacji na drodze – nie rozpędzamy się, gdy za chwilę będziemy musieli hamować. Dzięki temu zmniejszamy spalanie i przy okazji oszczędzamy klocki hamulcowe w aucie. Tam, gdzie jest to możliwe, hamujemy silnikiem. Poza tym staramy się utrzymywać w miarę równe tempo jazdy. Nie chodzi w tym przypadku o to, by jechać wolno. Wręcz przeciwnie, najbardziej ekonomiczna jazda to jazda na wysokich biegach. Chodzi również o to, by obroty silnika utrzymywać na stałym, średnim poziomie. Gwałtowne i częste przyspieszanie to większe obroty i automatycznie większe zużycie paliwa.

W celu zmniejszenia zużycia paliwa, po odpaleniu samochodu, nie należy czekać na nagrzanie silnika. Współczesne samochody są gotowe do jazdy zaraz po ich odpaleniu. Konieczność nagrzewania silnika przed rozpoczęciem jazdy odnosi się tylko do starych silników i to głównie silników diesel. W nowych jednostkach ruszamy od razu po uruchomieniu pojazdu. Staramy się również wyłączać silnik na czas dłuższego, kilkuminutowego postoju. Pamiętajmy także, by zimą nie uruchamiać pojazdu, zanim go nie odśnieżymy. Odśnieżanie trwa co najmniej kilka minut i w tym czasie stracimy mnóstwo paliwa.

Dbając o aerodynamiczny kształt pojazdu, zmniejszamy zużycie paliwa nie tylko na długich trasach, ale i na krótszych dystansach. Jeśli nie ma takiej potrzeby, nie zakładamy na dach bagażnika i nie otwieramy okien – samochodowa klimatyzacja co prawda zwiększa zużycie paliwa, ale jest rozsądniejszą opcją niż uchylenie wszystkich okien w aucie. Wpadające do wnętrza samochodu powietrze to dodatkowy opór i większe spalanie, zwłaszcza podczas szybkiej, dynamicznej jazdy. Co ciekawe, na aerodynamikę wpływają nawet samochodowe wycieraczki i jeśli mamy taką możliwość, klasyczne wycieraczki przegubowe warto zastąpić ich płaską wersją.

Pamiętamy o regularnym sprawdzaniu poziomu ciśnienia powietrza w oponach. W nowych modelach samochodów zostaniemy od razu poinformowaniu o spadku ciśnienia i konieczności dopompowania jednego z kół. W samochodach starszego typu musimy o tym po prostu pamiętać. Stan ciśnienia warto sprawdzać podczas każdej wizyty na stacji paliw, przynajmniej raz w miesiącu. Pomijając fakt, że uzupełnienie powietrza w kołach jest bezpłatne, to zajmuje ono nie więcej niż kilka minut. Dzięki utrzymywaniu prawidłowego poziomu ciśnienia powietrza w oponach możemy wyraźnie ograniczyć ilość spalanego paliwa, nawet na krótkich dystansach. Pamiętajmy również o kontrolowaniu zbieżności kół. To także ma wpływ na zużycie paliwa.

Regularna wymiana oleju silnikowego, filtrów oleju, paliwa i powietrza, w dłuższej perspektywie czasu również przekłada się na mniejsze zużycie paliwa. Dobrze smarowany silnik wydajniej pracuje, przez co ilość spalanego paliwa jest mniejsza.

Bardzo ważnym elementem wpływającym na zużycie paliwa jest waga pojazdu. Jeśli nie mamy takiej potrzeby, staramy się unikać nadmiernego obciążania swojego samochodu. Nie wozimy w bagażniku rzeczy, które z powodzeniem możemy przechowywać w garażu, piwnicy czy domu. Kilkulitrowy baniak z płynem do spryskiwaczy, duża butla oleju, kanister z zapasem paliwa – to wszystko waży i w długiej perspektywie czasu przekłada się na odczuwalny wzrost zużycia paliwa.

Klienci o Nas


rec aneta

Aneta

W warsztacie samochodowym Klakson naprawiam swoje auto i zawsze jestem zadowolona z jakości i ceny serwisu samochodu. Polecam!

rec piotr

Piotr

Wybrałem na podstawie opini w internecie Auto Serwis Klakson z Pruszkowa, zawsze rzetelnie i uczciwie diagnozują usterkę mojego auta, a potem naprawiają profesjonalnie mój samochód.

rec marta

Marta

Poszukiwałam polecanego mechanika samochodowego, który wymieni olej w silniku, wymieni rozrząd i przeprowadzi diagnostykę komputerową auta. Polecam auto serwis Klakson w Pruszkowie.

rec artur

Artur

Gdy miałem usterki mechaniczne mojego diesla, mechanik z Klaksona naprawił, gdy popsuła mi się elektronika i elektryka w samochodzie mają świetnego fachowca za dobrą cenę od napraw elektroniki i elektryki. Polecam.

ZakresOfertyWybrane elementy oferty

Nasz serwis oferuje m.in. poniższe usługi:

 • mechanika samochodowa ogólna
 • klimatyzacja samochodowa
 • elektryka samochodowa
 • pełna obsługa
 • diesel serwis
 • elektronika samochodowa
 • auto diagnostyka
 • alarmy samochodowe

Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię usługi - ZADZWOŃ!

Zakres usług

 • Diagnostyka komputerowa
 • Mechanika samochodowa
 • Elektryka samochodowa
 • Elektronika samochodowa Pruszków
 • Serwis diesel Pruszków
 • Serwis klimatyzacji samochodowej
 • Serwis filtrów DPF i FAP
 • Wymiana oleju Pruszków
 • Naprawa samochodów Pruszków

Skontaktuj się z nami

Naprawa samochodów Pruszków:

Mercedes Benz
BMW logo
opel
Peugeot logo
toyota
audi
skoda
renault
honda
ford
alfa romeo
jaguar
suzuki
landrover
hyundai
mini morris
nissan
lexus
subaru
Chevrolet
 
608-335-790