slajd5

Szukasz polecanego serwisu samochodowego w okolicach Pruszkowa?

Zaufaj specjalistom w klaksonie, całą wiedzę o autach mamy w 1 ręku.

DobryMechanik2

slajd-06

Dla klientów warsztatu Klakson

świadczymy usługę autoholowania z Pruszkowa i okolic

DobryMechanik2

slajd4

Warsztat samochodowy
Pruszków

Elektryka samochodowa, alarmy samochodowe, elektronika samochodowa, serwis dpf/fap/egr, sterowniki silnika naprawa, wszystkie marki, auto diagnostyka komputerowa

DobryMechanik2

slajd1

Serwis gwarancyjny
i pogwarancyjny

Naprawiamy i serwisujemy zarówno samochody nowe jak i używane w pełnym zakresie

moto integrator02 Motointegrator

slajd3

Naprawa i serwis klimatyzacji samochodowej

Napełnianie, diagnostyka, naprawa, czyszczenie i serwis klimatyzacji samochodowej, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd-wymiana-oleju

Wymiana oleju

Wymiana oleju w silniku samochodowym, skrzyni biegów manualnej oraz w układzie wspomagania, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd2

Profesjonalny i zaufany warsztat samochodowy Pruszków

Diagnostyka, naprawa, serwis, wszystkie marki diesel - benz

DobryMechanik2

Previous Next Play Pause

Kompleksowy zakres ofertKompleksowy zakres oferty

Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę auta. Wykonujemy pełną gamę usług z zakresu mechaniki i elektryki samochodowej. Serwisujemy klimatyzację - wykonujemy naprawy, przeglądy i konserwacje.

Profesjonalny serwisProfesjonalny serwis

W ciągu wielu lat istnienia warsztatu wypracowaliśmy metody pracy, które gwarantują Klientom solidną i sprawną pomoc. Skorzystaj z usług doświadczonego mechanika z Pruszkowa. Dajemy Ci gwarancję pełnej satysfakcji z każdej wykonanej naprawy.

Sprawdzona kadraSzeroki zasięg

Nasza firma obsługuje klientów z okolicznych miast - Pruszków, Piastów, Brwinów, Otrębusy, Podkowa leśna, Milanówek, Komorów, Grodzisk Mazowiecki, Kanie Helenowskie, Ursus.

Zmrożona nawierzchnia dróg wymusza na kierowcach zmianę stylu jazdy. Jeśli nie dostosujemy się do trudnych warunków drogowych i w odpowiednim momencie nie zdejmiemy nogi z gazu, ryzykujemy poślizg i wypadek. Co zatem zrobić, by zmniejszyć ryzyko poślizgu? Jak jeździć bezpieczniej zimą?

Ruszanie z miejsca

Jeśli wjedziesz w zaspę lub zatrzymasz się na oblodzonym fragmencie drogi, już samo ruszenie z miejsca może sprawić wiele kłopotu. Koła napędowe zaczną kręcić się w miejscu i albo samochód zacznie przesuwać się na boki (gdy stoi na lodzie), albo zakopie się jeszcze głębiej (jeśli auto stoi w zaspie). Najgorszym wyborem w takiej sytuacji jest gwałtowne dodawanie gazu. Jeśli nie masz auta z napędem na cztery koła, staraj się ruszać powoli – wrzuć jedynkę, lekko dodawaj gazu, jednocześnie delikatnie puszczając sprzęgło. Jeśli koła się ślizgają, nie puszczaj do końca sprzęgła i delikatnie dawkuj gaz. W ten sposób możesz przejechać nawet kilka metrów – tak by wyjechać z zaspy lub zjechać z oblodzonego fragmentu drogi. Jeśli masz większą wprawę, możesz spróbować ruszyć z dwójki (drugi bieg) – przy mniejszym momencie obrotowym trudniej zerwać przyczepność. Jeśli wolne ruszanie nie pomaga, pozostaje wysiąść z auta i podłożyć coś pod koła. Pomocna może okazać się samochodowa wycieraczka, piasek lub żwir. W dużym śniegu niezastąpiona będzie również saperka lub innego rodzaju łopata, którą będziesz mógł odgarnąć śnieg spod kół napędowych swojego samochodu.

Hamowanie

O ile ruszanie na śliskiej nawierzchni może być irytujące, to hamowanie na takiej samej nawierzchni jest już zwyczajnie niebezpieczne. Jak zatem hamować, by zminimalizować ryzyko wpadnięcia w poślizg? Podobnie jak w przypadku ruszania z miejsca, staramy się hamować delikatnie. Wciśnięcie pedału gazu do końca zablokuje koła i stracimy kontrolę nad pojazdem. Jeśli w takiej sytuacji będziemy chcieli ominąć przeszkodę, nie mamy na to najmniejszych szans – auto siłą rozpędu i tak pojedzie prosto. Najlepszą metodą hamowania na zaśnieżonej lub oblodzonej nawierzchni jest hamowanie pulsacyjne – szybkie naciskanie pedału gazu i jego puszczanie. Na szczęście większość współczesnych samochodów standardowo wyposażonych jest w system ABS, który zapobiega zablokowaniu kół w czasie gwałtownego hamowania i tym samym zmniejsza ryzyko wpadnięcia w poślizg. Wystarczy wcisnąć hamulec do oporu i nie puszczać go, pomimo odczuwalnych drgań na pedale. Dzięki systemowi ABS koła nie powinny się zablokować i auto będzie reagowało na zmianę kierunku jazdy. Niestety przy nadmiernej prędkości nawet najlepsze systemy nie zagwarantują nam bezpieczeństwa. Dlatego zimą warto zdjąć nogę z gazu i nie rozpędzać samochodu do dużych prędkości, zwłaszcza na zaśnieżonych drogach – pamiętaj, że pod warstwą śniegu może znajdować się warstwa lodu. Pamiętaj również o możliwości hamowania silnikiem – wystarczy zdjąć nogę z gazu i auto samo zacznie zwalniać. To bardzo przydatne podczas jazdy w mieście, od świateł do świateł.

Pokonywanie zakrętów

O ile jazda po prostej, nawet przy dużym oblodzeniu drogi jest w miarę bezpieczna (jeśli nie musimy gwałtownie hamować), to już pokonywanie zakrętów wymaga większej ostrożności. Po pierwsze, przed wejściem w zakręt warto nieco zredukować prędkość. Po drugie, trzymamy się zasady ZWZ – w zakręt wchodzimy od zewnętrznej, następnie zbliżamy się delikatnie ku wewnętrznej, a na końcu, przy wyjściu z zakrętu, ponownie zbliżamy się do zewnętrznej. Cały manewr powinien być wykonany maksymalnie płynnie, bez gwałtownego hamowania czy przyspieszania. Dzięki temu ryzyko poślizgu będzie mniejsze.

Znajomość teorii nie zawsze uchroni nas przed poślizgiem. Dlatego wiedzę na temat poruszania się samochodem po śliskiej nawierzchni, warto przetestować w kontrolowanych warunkach, na specjalnych torach symulacyjnych. Wystarczy znaleźć lokalny ośrodek doskonalenia jazdy i zapisać się na kurs doszkalający. Ośrodki doskonalenia jazdy organizują również bezpłatne pokazy i szkolenia dla tych, którzy chcą się sprawdzić i zobaczyć, jak zachowuje się auto na śliskiej nawierzchni drogi. Zdobyta podczas tego typu szkoleń wiedza, może okazać się bezcenna, dając nam szansę na uniknięcie wypadku w normalnym ruchu drogowym, w sytuacji ekstremalnej, na przykład wtedy, gdy auto wpadnie w poślizg.

Jeśli nie czujesz się pewnie na drodze w czasie zimy i nie dysponujesz samochodem z napędem na cztery koła, pamiętaj o zdjęciu nogi z gazu, a w szczególnie złych warunkach drogowych, zastanów się, czy nie lepiej przesiąść się z własnego auta na autobus lub tramwaj.

Klienci o Nas


Aneta

W warsztacie samochodowym Klakson naprawiam swoje auto i zawsze jestem zadowolona z jakości i ceny serwisu samochodu. Polecam!

Piotr

Wybrałem na podstawie opini w internecie Auto Serwis Klakson z Pruszkowa, zawsze rzetelnie i uczciwie diagnozują usterkę mojego auta, a potem naprawiają profesjonalnie mój samochód.

Marta

Poszukiwałam polecanego mechanika samochodowego, który wymieni olej w silniku, wymieni rozrząd i przeprowadzi diagnostykę komputerową auta. Polecam auto serwis Klakson w Pruszkowie.

Artur

Gdy miałem usterki mechaniczne mojego diesla, mechanik z Klaksona naprawił, gdy popsuła mi się elektronika i elektryka w samochodzie mają świetnego fachowca za dobrą cenę od napraw elektroniki i elektryki. Polecam.

ZakresOfertyWybrane elementy oferty

Nasz serwis oferuje m.in. poniższe usługi:

 • mechanika samochodowa ogólna
 • klimatyzacja samochodowa
 • elektryka samochodowa
 • pełna obsługa
 • diesel serwis
 • elektronika samochodowa
 • auto diagnostyka
 • alarmy samochodowe

Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię usługi - ZADZWOŃ!

Zakres usług

 • Diagnostyka komputerowa
 • Mechanika samochodowa
 • Elektryka samochodowa
 • Elektronika samochodowa Pruszków
 • Serwis diesel Pruszków
 • Serwis klimatyzacji samochodowej
 • Serwis filtrów DPF i FAP
 • Wymiana oleju Pruszków
 • Naprawa samochodów Pruszków

Skontaktuj się z nami

Naprawa samochodów Pruszków:

Mercedes Benz
BMW logo
opel
Peugeot logo
toyota
audi
skoda
renault
honda
ford
alfa romeo
jaguar
suzuki
landrover
hyundai
mini morris
nissan
lexus
subaru
Chevrolet
 
608-335-790